Акт списання металобрухту, приймально-здавальний акт.

03.04.2017

Акт списання металобрухту

Акт списання металобрухту, приймально-здавальний акт.

Акт списання металобрухту. Приклад і зразок ви можете завантажити нижче.

Чинне законодавство з бухгалтерського обліку дозволив оформляти операції самостійно розроблених підприємством формами документів. Це правило поширюється і на обіг металобрухту. Однак акт прийому металобрухту має бути складений в обов’язковому порядку по тій формі, яка затверджена Постановами Уряду РФ, що регулюють обіг чорного і кольорового металобрухту. При цьому дана форма не скасовує право на застосування підприємством власних зразків документів.

Кольоровий брухт і відходи: акт приймання металобрухту

Насамперед, кольоровий брухт може прийматися у громадян, якщо він:

 • є їх власністю;
 • отримано побутових виробів, виготовлених або містять кольоровий метал;
 • вказаний в затвердженому суб’єктом РФ переліку кольорових металевих відходів, допущених до прийому у звичайних громадян.

Відсутність однієї з умов тягне за собою порушення закону.

Що стосується здачі кольорового металобрухту компаніями і підприємцями, то достатньо наявності у них документів, що встановлюють власність на цей брухт.

Але незалежно від того, хто є продавцем металобрухту, його приймальник в обов’язковому порядку оформляє акт прийому передачі брухту кольорових металів. Цей приймально здавальний акт металобрухту затверджений Урядом РФ Постановою №370 від 11.05.2001 р. В ньому містяться, крім загальних реквізитів (номер, дата, найменування здавача брухту і його ІПН, та інші дані) записи:

 • про перевірку брухту піротехніком;
 • про визнання брухту вибухобезпечним і був знешкоджений;
 • про допуск металобрухту до переплавки і переробці.

Причому, всі ці перевірки здійснюються безпосередньо у приймальника брухту!

Вказаний акт оприбуткування металобрухту складається на кожну партію приймається брухту у двох примірниках:

 • 1 примірник акта передається здавачеві брухту;
 • 2-ї — залишається у його приймальника.

Крім того, цей акт належить до суворої звітності і підлягає обов’язковій реєстрації у Книзі обліку приймально-здавальних актів.

Проте слід знати, що приймально здавальний акт брухту чорних металів – це окремий документ, форма якого затверджена іншим Постановою Уряду і теж обов’язкова до застосування. Іншими словами, беручи кольоровий і чорний металобрухт, їх доведеться оформляти різними уніфікованими формами.

Акт брухту чорних металів

Вказаний акт на металобрухт ,зразок якого дано в Постанові Уряду РФ №369 від 11.05.01 р. — обов’язковий документ при оформленні надходження чорного брухту. Для бухгалтерських цілей можна скласти будь-які інші документи, але додатково до цього акта, наявність якої означає дотримання ліцензійних вимог до діяльності.

Акт списання металобрухту, приймально-здавальний акт.

Акт прийому металобрухту — на фото зразок найбільш поширеної форми.

Завантажити зразок акту прийому металобрухту xlsx (Exel). Заповнюється такий акт досить просто.

Документи про прийом чорного металевого брухту складаються на кожну партію. Тобто здача металобрухту оформляється окремим актом уніфікованої форми на кожне таке надходження, причому окремо по кожному здавачеві. В цьому акті так само, як і для приймання кольорового металобрухту, знаходить відображення інформація:

 • про перевірку металобрухту піротехніком;
 • про відсутність радіаційного та вибухової небезпеки;
 • про можливості подальшої переробки брухту;
 • та відповідності його підготовки ГОСТам.

Акт оприбуткування металобрухту ,зразок якого заповнюється в 2-х прим. для кожної зі сторін угоди, є бланком суворої звітності і підлягає обліку в окремій Книзі обліку актів.

Для прийняття чорного брухту у фізичних осіб достатньо вказівки ними в акті підстави виникнення у них права власності на цей брухт, а у організацій і підприємців з’являється можливість продажу металобрухту тільки при наявності документів, що підтверджують їх право власності на даний лом.

Варто відзначити, що акт здачі металобрухту ,зразок якого складається для кольорового будинку, обов’язково доповнюється заявою здає свої лом боку. Це заява зберігається разом з актами не менше 5-ти років. А для приймання чорного брухту дана заява не потрібна. Але при прийомі будь-якого виду металобрухту необхідний документ для ідентифікації особи здавача брухту.

Короткий опис статті: номер металобрухту Акт списання металобрухту. Приклад і зразок ви можете завантажити нижче. Чинне законодавство з бухгалтерського обліку дозволив оформляти операції

Джерело: Акт списання металобрухту, приймально-здавальний акт.

Також ви можете прочитати