Металобрухт

Бизнесорбита, металобрухт, обладнання для металобрухту, прес для металобрухту, ножиці для металобрухту, переробка металобрухту.

17.09.2015

Що таке металобрухт

Якщо спробувати звести в одне речення все, що йдеться про металобрухт, то вийде наступне твердження:

«Лом і відходи чорних металів є найціннішим, стратегічне і не відновлювальна сировина, реалізація якого на експорт, що завдає шкоди економіці та безпеки країни».

Читач, далекий від глибоких пізнань у цій сфері діяльності, ознайомившись з подібного роду тезою, негайно погодиться з усіма вимогами Російських металургів, які вже десятий рік поспіль пропонують ввести на продаж брухту на експорт обмеження, квоти, мита і т. д. Однак якщо подібне школяреві, разбирающему пропозицію на частини мови, ми спробуємо розібрати це твердження на використовувані в ньому терміни, то утворюється зовсім інша картина. І, на мій погляд, ця картина буде наочно показувати, що далеко не інтересами національної безпеки керувалися автори розглянутого сьогодні тези про значущість металобрухту, а інтересами абсолютно точно окресленого кола осіб. Давайте попрацюємо разом над питанням, які застосовані тут терміни і наскільки їх застосування виправдане.

«Цінне» — гарне слово, для початку нашого аналізу. Головне сперечатися з ним марно. І чим дешевше буде діставатися металобрухт покупцеві, тим більш цінним для виробництва сталі, і отримання додаткового прибутку він буде. Відповідно, якщо спробувати створити умови, при яких лом не буде перетинати Державний кордон РФ, то можна спровокувати його надлишок. А з точки зору економіки, будь-якого товар на ринку надлишок – дешевий. Хоча брухт чорних металів – безумовно, цінний. Його використання при виплавці сталі, дозволяє зменшувати кількість шкідливих викидів в атмосферу, знижувати собівартість переділу. Але найголовніше, використання брухту дозволяє економити дійсно не поновлювані ресурси – руду і кокс.

«Стратегічне і не відновлювальна». Що б назвати лом не поновлюваною сировиною треба мати велику схильність до фантазування. Але і я, Ваш покірний слуга, вмію це робити не гірше багатьох. Тому зараз доведу цей термін до повного логічного абсурду.

«Треба заборонити продаж на експорт будь-якого прокату автомобілів і всіх інших видів товарів, що містять в собі метал. Бо разом з ними витікає за кордон майбутнє стратегічну сировину. Якщо ж хто отримає дозвіл на експорт подібного роду продукції, то в контрактах має бути в обов’язковому порядку закріплено положення, згідно з яким покупець зобов’язується повернути на митну територію РФ металобрухту за вагою не менше 75% від ваги придбаного металу».

Звичайно, написане вище – смішно. Але сміх дозволяє краще інших способів швидко розібратися в тому, що є правда, а що – ні. Скільки б я не намагався згадати, мені не приходить на розум ні одного контракту, за яким Японія вимагала б повернути лом на свої острови за всі продані концерном «Тойота» автомобілі. А адже проблеми у Японців з сировинною базою для металургії по — любому більш серйозні, ніж у Росії.

«Шкоди економіці та безпеки країни». Напевно, немає кращого способу відстоювати свої власні інтереси, ніж прикриватися інтересами держави. Цей хід дозволяє вбивати навіть не «двох зайців одним пострілом, а ціле стадо. Але дозволимо собі не погодитися з цим терміном. Ревно дотримуючись інтереси Росії, спробую довести, що відсутність митних бар’єрів на шляху вільної торгівлі металобрухтом значно більше відповідає інтересам нашої держави, ніж їх штучне зведення.

У Росії щорічно утворюється близько 40 млн. т. брухту в рік. Потреби металургійних виробництв в цьому сировина не перевищують і половини названої цифри.

У чому ж тоді бачиться «шкоди економіці та безпеки країни» від експорту, побудованого на принципах вільної конкуренції? З іншого боку, незібраний, іржавіючий по полях лом має тенденцію безповоротної йти в землю, забруднюючи її на довгі і довгі роки. Лом, який можна було б зібрати і переробити, плавно перетворюється в не потрібні нікому відходи.

Незібрані 20 млн. т. – це втрати для Держави у вигляді недоотриманих податків у розмірі 8-9 млрд. рублів. Це відсутні робочі місця, приблизно, 50 000 чоловік. Це пряме свідчення для розвинених країн того факту, що в Росії досі не побудовано нормальне ринкове суспільство. Не секрет, що одне з питань, безпосередньо гальмують вступ Росії до СОТ, – якраз питання ринкового обігу металобрухту.

Тепер, коли ми так детально розібрали терміни, що застосовуються при визначенні такого виду сировини, як металобрухт, можна спробувати дати інше формулювання. Можливо, що вона так само далека від досконалості, як і початкове твердження. Але для того й існує дискусія, що б наприкінці міркувань ставити не крапку, а три крапки.

«Металобрухт – відновлювальна сировина для металургії, широке застосування якого веде до економії ресурсів, таких як руда й вугілля і знижує кількість шкідливих викидів».

Найбільш повний збір утворюється металобрухту можливий тільки на основі відмови держави від встановлення зайвих адміністративних бар’єрів на шляху його звернення. Що цікаво, від такого рішення Російські металурги не постраждають. Так як воно спричинить за собою прихід на ринок збору брухту нових учасників, пропозиція брухту зросте і його ціна, відповідно до законів ринку знизиться. Крім того, транспортні витрати при поставках на експорт брухту будуть гарантувати нашим металургам, що вони завжди отримають Російський лом за ціною на 25 – 35 $/тонну нижча, ніж він обходиться їх Західним колегам. Адже Росія одна з небагатьох країн, яка може похвалитися надлишком цього виду сировини.

Причини і наслідки зміни Російського ринку лому чорних металів на 2006 — 2007 рр ..

Стаття опублікована в журналі «Ринок вторинних металів» № 6 за 2005 рік (Тут наведено авторський варіант статті)

Володимир Олексійович ПРОВОТОРОВ

Генеральний директор ТОВ «БизнесОрбита»

Гарячкові коливання ціни на брухт, які ми з Вами могли спостерігати протягом 2004 та 2005 років, незважаючи на всю їхню видиму хаотичність, тим не менш, відбувалися у відповідності з базовими законами економіки та бізнесу. Основний ідей написання даної статті є спроба виокремити найбільш важливі фактори, які будуть не просто впливати на ринок брухту Росії, але і визначать напрямки його розвитку.

Безумовно, що до такого роду чинників слід віднести — зростаючі попит і ціни на підготовлений лом в поєднанні з погіршенням якісного складу початкової сировини.

Згідно загальновідомим даними, на території Росії в 2006 – 2007 рр. планується будівництво 10 – 12 електрометалургійних підприємств з річним обсягом виплавки сталі до 1 млн. т кожне. Крім того, майже всі провідні металургійні комбінати оголосили про підготовку збільшення потужностей своїх електросталеплавильних виробництв. У зв’язку з подією в 2005 р. стрибкоподібним зростанням цін на ЗРС і вугілля, цінність брухту як альтернативного джерела сировини почне зростати не тільки в Росії, але і у всьому світі. Всі ці фактори викликають стійке збільшення попиту та споживання металобрухту. Саме зростаючий попит буде сприяти подальшому підвищенню цін на такий вид сировини. Істотного збільшення поставок буде перешкоджати загальне зменшення запасів якісного брухту, необхідність відкривати майданчики в географічно віддалених регіонах країни і відсутність технічної можливості переробляти низькоякісні види брухту.

Які ж зміни ринку брухту викличе сумарний вплив всіх перерахованих вище факторів?

1. Загостриться конкуренція серед брухтозаготівельників. Незважаючи на явну тенденцію поглинання дрібних фірм великими, вона повною мірою скомпенсируется появою великої кількості нових гравців. Для того, щоб тенденція до укрупнення взяла верх, а кількість учасників ринку почало скорочуватися, необхідно зворотний рух ціни вниз з одночасною стабілізацією обсягів споживання.

2. У 2006 р. не вдасться покінчити з різкими і малообоснованними стрибками цін. Прихід великої кількості учасників на ринок, погане знання його законів спричинить прийняття не раціональних, а емоційних рішень. Налагодити нормальний діалог між металургами і ломозаготівниками не вдасться з цієї ж причини. У ломопереработчиков ще не буде єдиного центру.

3. Продовжиться процес створення і розвитку металургійними комбінатами власних брухтозаготівельних організацій, щоб домогтися відносної незалежності постачання сировиною від зовнішніх постачальників.

4. Незважаючи на зростання цін, норма прибутку у брухтозаготівельників, внаслідок зростання конкуренції, буде падати. Якщо в 2004 р. різниця між середніми закупівельними та збутовими (без вартості транспортування) цінами могла досягати 1 500 і навіть 2 000 руб. за 1 т, то в 2006 і 2007 рр. ця величина не перевищить 1 000 руб.

5. Металургійні комбінати підвищать рівень вимог до якості що надходить на їх скраповые двори брухту. Виконання даних вимог призведе до додаткових витрат на переробку брухту, що також не сприяє зростанню норми прибутку брухтозаготівельників.

6. Відкриється ще не менше 1 000 нових заготівельних майданчиків, у тому числі і в регіонах з високим рівнем конкуренції. Але такого впливу на зростання заготовок брухту, як це було раніше, вони вже не дадуть. Якщо в 2004 р. будь-яка нова майданчик заготовляли брухт без зниження об’єму заготовки на старій, то тепер лом буде розподілятися між усіма учасниками ринку. У результаті з’являться всілякі рекламні акції та заохочення для первинних брухтоздавачів. Успіх прийде до тих гравців, які зможуть запропонувати універсальні умови приймання брухту без будь-яких обмежень за її якісному складу.

7. Очікувані у 2006 р. цінові потрясіння і нестабільність підштовхнуть комбінати до початку роботи з формування чіткої цінової політики. Можливо, що до весни 2007 р. ця робота почне давати позитивний ефект, і ми станемо згадувати стрибки цін як далеке минуле.

8. Для підтримання прийнятного рівня рентабельності бізнесу, брухтозаготівельники будуть змушені почати активне технічне переозброєння, щоб досягти рівня продуктивності праці та рівня витрат на переробку 1 т, відповідних світовим стандартам. Можна сказати, що почнеться ера масштабного переходу від ручних методів оброблення брухту до механізованим.

Читач має право задати очевидне питання. Якщо так легко спрогнозувати майбутнє, то чому так рідко потрапляють «в десятку» думки різних експертів і математичні моделі? Відповідь так само очевидний – «ЦІНА». Саме ціна, яку ми віднесли на самому початку статті до факторів, що визначає напрямки розвитку, одночасно з цим є наслідком процесів, що відбуваються. Залежачи від безлічі причин, ціна у той же час сама чинить потужний вплив, в тому числі і на ці ж самі причини. Створити хорошу достовірну математичну модель у цих умовах представляється вкрай скрутній завданням. А експерти у своїх прогнозах часто видають бажані їх замовниками параметри зміни ринку за дійсні.

І висновок – прогноз зміни ціни на 2006 т 2007 роки.

Проведені мною в кінці 2004 року розрахунки показували, що Російським металургам було достатньо тримати середньорічну заготівельну ціну на металобрухт 4 800 рублів за тонну (ціна брухту у вагоні на воротах заводу-покупця) для того, що б повністю закрити свою потребу в цьому виді сировини. На 2006 рік ця величина дорівнює 5 500 рублів і на 2007 рік вона складає 6 500 рублів за тонну. При цьому зростання ціни в 2006 році буде обумовлений досягненням історичного максимуму ціни 7 000 рублів за тонну в березні 2006 року. На мій погляд, це станеться неминуче, так як поведінка ціни восени поточного року не дає можливості ломозаготовителям робити хоч якісь значні запаси брухту. До лютого 2006 року, на фоні виснаження запасів лому на скраповых дворах, металурги почнуть процес підвищення закупівельної ціни. Але взимку так просто збільшити заготівлю брухту не вдасться, і ціна до березня досягне свого історичного максимуму. Рядовий ломосдатчик, побачивши нові цінники на брухтозаготівельних пунктах, прийме їх як справедливі і буде вкрай негативно ставитися до зниження ціни, яке розпочнеться вже у квітні. Таким чином, маховик коливань ціни, запущений в 2003 році досягне до березня 2006 року своєї найвищої точки. І ця криза має, на мою думку, підштовхнути найбільші металургійні комбінати до вироблення чіткої, виразної політики в області формування ринку брухту Росії.

Короткий опис статті: металобрухт Поставки обладнання по переробці металобрухту під замовлення! Металобрухт, обладнання для металобрухту, прес для металобрухту, ножиці для металобрухту, переробка металобрухту. металобрухт, обладнання для металобрухту, прес для металобрухту, ножиці для металобрухту, переробка металобрухту

Джерело: «Бизнесорбита» — металобрухт, обладнання для металобрухту, прес для металобрухту, ножиці для металобрухту, переробка металобрухту.

Також ви можете прочитати