Без рубрики, Різне

Брухт алюмінієвих банок, ціни, куди здати банки

03.04.2017

Алюмінієві банки на металобрухт

Брухт алюмінієвих банок, ціни, куди здати банки

Минуло вже майже півстоліття з тих пір, як алюміній був вперше використаний з метою виготовлення тари для напоїв. До цього часу в побуті знаходили місце тільки бідони, відра, цистерни. Є три основні причини того, що саме алюміній використовується для зберігання і транспортування газованих напоїв:

  • стійкість до корозії або (більш науково) органічним кислотам;
  • легкий вага металу;
  • висока теплопровідність (банки легко охолоджуються, завдяки чому створюється низька температури всередині ємності).

До другорядних можна віднести, порівняно легку здобич металу (хоча це стало можливо також не дуже давно), низький рівень витрат на виробництво, переробка також завдає менше клопоту, ніж мідь, сталь або навіть цинк.

Особливості збору, зберігання та транспортування банок з алюмінію

У міру зростання виробництва банок для напоїв, пива, стали з’являтися не тільки розкидані по вулицях міст поодинокі вироби, але навіть утворюватися імпровізовані звалища. Тому збір алюмінієвих банок ведеться муніципальними органами і не тільки.

За статистикою саме ємності від напоїв складають більшу масу здається на вторсировину брухту алюмінію. навіть вироби ділового брухт та відходи промисловості зайняли почесне друге і третє місця в цій гонці.

Головне, що збирати і здавати цей вид відходів не соромно, можна здійснювати у будь-який час доби. Тому приватні особи часом шикуються в чергу, щоб підібрати ще одну пляшку. Хоча в принципі, кожна сім’я, употребляющая напої з таких ємностей, цілком могла б частково компенсувати витрати. До речі, деякі пари, їх діти із задоволенням підключаються до сімейного бізнесу за збирання і здавання алюмінієвих банок в лом.

Брухт алюмінієвих банок, ціни, куди здати банки

Сміття з алюмінієвих банок

Сьогодні вже навіть не секрет, що промисел на пивні банки став сезонною роботою, оскільки з квітня по жовтень – це найбільш ходовий продукт серед алкогольної продукції.

Проте не тільки харчова промисловість зацікавлена в купівлі алюмінієвих банок. У них зберігають аерозолі, машинні масла, фарби. Асортимент досить багатий. Однак на відміну від банок для напоїв вони містять небажані відходи промисловості, які перед здачею в пункт прийому необхідно видалити: обробити розчинниками, помити з миючими засобами, тощо. Такий вигляд товару хоч і буде коштувати стільки на прийомі, прибутковість від нього нижче за скоєну для здачі обробки.

Брухт алюмінієвих банок, ціни, куди здати банки

У розвинених країнах існують автомати для прийому алюмінієвих банок, які не просто забирають банку, а ще й платять за кожну здану одиницю

У первинних пунктах прийому можуть встановлювати ціну за одиницю або на вагу. Однак вони будуть здавати подібний лом виключно за кг, при цьому вся продукція пресується і упаковується в сітки. По 50, 100 або іншої маси, необхідної основним приймальнику. Тут важливо, що дана категорія брухту, згідно ГОСТ 1639-2009 може поставлятися у відкритому вигляді. Тому справжні поставки частіше йдуть в тій формі, про яку домовилися сторони. Транспортувати алюмінієві банки можна будь-яким видом транспорту.

Брухт алюмінієвих банок, ціни, куди здати банки

Брикети з пресованих алюмінієвих банок

Формування ціни залежить від багатьох факторів

Вважається, що за сезон одна точка переправляє на переробку до 3 тонн. Прогресивний підйом ціни гарантується кожному постачальнику, стабільно здає більше 500 кг за один раз. Причому багато хто з зацікавлених підприємців пропонують первинним пунктами послуги з вивезення товару.

Але суворі вимоги покупця і одночасно прості, в партії не повинно бути нічого, що притягує магніти (алюміній не володіє цією властивістю). В іншому випадку можуть повернути навіть 500 кг на перевірку.

Знову ж ціна у кожного покупця різна від 40 до 80 рублів за кг і поточні значення. Багато хто думає, що банки ціна встановлюється за штуку — це не так, ціна за брухт алюмінієвих банок ставиться за кілограм і в середньому становить 60 рублів. Вартість банок найчастіше йде в одній категорії з звичайним ломом, стружкою алюмінію. В окремих випадках трапляються партії банок для аерозолів, забракованих з якихось причин на підприємстві. По ряду параметрів і умови відповідності якості направляються в діловій брухт, де їх ціна незначно зростає.

Відео — ручний прес для алюмінієвих банок:

Деяким постачальникам щастить більше, і вони знаходять скупників за кордоном, наприклад, у Китаї чи Японії. Там за баночную продукцію платять у твердій валюті, що виходить значно дорожче, ніж віддавати на вітчизняні підприємства. Але знову ж таки є частина витрат по упаковці, до якої пред’являються більш суворі вимоги.

Алюмінієві банки в офіційній документації

ГОСТ 1639-2009 описує вимоги до лому алюмінію (30, 31, 32) – це сплави (АМг2, АД0), що містять мінімум 90 % Al і обов’язково розмагніченість.

Також слід згадати ФККО. де алюмінієві банки відносяться до твердих, безпечним відходів. Рекомендований спосіб утилізації переробка цього виду матеріалу. Таким чином, держава регламентує створення рециклінгу алюмінієвої тари (тут набагато важливіше, що вона не підлягає захороненню).

Відео — як можна плавити банки алюмінію в домашніх умовах:

Переробка алюмінієвих банок можлива і в домашніх умовах відео нижче, підтверджує це.

Короткий опис статті: здача алюмінію ціна Алюмінієва банка — це, мабуть, самий популярний вид сміття в нашій країні — в лісі, на березі, біля дороги — скрізь валяються алюмінієві банки. Ці банки легко

Джерело: Лом алюмінієвих банок — ціни, куди здати банки

Також ви можете прочитати