Різне

Динаміка цін на мідь сьогодні на біржі, купити мідь на ринку

29.07.2015

Динаміка цін на мідь

Мідь – один з цінних у промисловості матеріалів, також застосовується для виробництва звичайних монет. Можливо, метал не є такою ж цінною, як золото або платина, але його роль у промисловості не може бути переоцінена цей фактор і впливає в основному на його курс.

Мідь – досить поширений метал, з яким людина знайомий не одне тисячоліття (мідний вік був досить давно). Метал добувався ще в доісторичну епоху – відомо, що назва металу походить від латинської назви острова Кіпр, де добували мідь досить давно.

Метал знаходять як в домішках і і з’єднаннях, так і в чистому вигляді – останнє призвело до того, що мідь добувається вже досить давно. В самородному вигляді вона може бути знайдена в рудниках, де її накопичення можуть становити в середньому до 400 тонн. Найбільш відомі способи видобутку – в осадових породах. Для цього будуються цілі кар’єри. Наприклад, один є в Читинській області (Удокан), інший – в Казахстані (Джезказган), в Німеччині (Мансфельд). У Центральній Африці виділяють цілий меденосный пояс. Є великі родовища в США і Чилі.

Мідь найчастіше застосовують у промисловості. На роль коштовності для виробництва монет метал явно не тягне, незважаючи на привабливий рудуватий відтінок выплавленных з нього виробів.

Найбільш часто мідь застосовують у теплотехніки та електротехніки. У першій області вона використовується в теплових пристроях у якості основного металу для виробництва охолоджувальних та обігріваючих пристроїв. Це забезпечується високою теплопровідністю міді. В електротехніці застосовується в якості основного провідника – в цій якості метал поступається лише більш дорогого срібла.

Отже, метал цікавить в основному промисловців – саме їх діяльність і визначає курс міді – чим більше в ній зацікавлені, тим вище ціни. Подивимося, як їх інтерес змінювався за 2011 рік.

Динаміка курсу цін на мідь в 2011 році

В аналізі курсу за 2011 рік не можна не звернутися до досвіду минулого 2010 року. Тут варто відзначити деяку тенденцію – ціна на мідь не перевищує зазвичай 11 тисяч доларів за тонну. Це пов’язано з великими обсягами виробництва металу у всьому світі і з його досить неспецифічним призначенням – наприклад, для виробництва мікропроцесорів він не застосовується.

Друга тенденція – у торгах за рік існує деяка точка спаду, пов’язана зі зниженням темпів виробництва. Така точка була в 2010 році – зниження тривало навесні (воно почалося приблизно у квітні) і після нього слід постійне зростання ціни на мідь. У червні 2010 року ціна тонни становила всього 6 478,064 доларів, але до початку 2011 року постійне зростання збільшив вартість металу до 9 580,396 доларів.

З Новим Роком завершується серйозний ріст і починається дуже довгий період коливань ціни. Невеликі корекції, що вносяться зміною настроїв покупців міді на товарних ринках, призводять до коливань ціни металу. Спочатку вони невеликі. Стала, здавалося б, на кінець січня ціна 9 520 доларів наступній злітає до 10 026,6133. Потім курс спочатку гладко знижується до 9 965,8 до третьої тижня лютого, а потім вчиняє різке коливання – падає до 8 687 і злітає через тиждень до 9 889. Потім знову падає, але вже до 9 388, а потім до середини квітня коливається між 9 660 і 9 460. В кінці квітня ціна досягає нової позначки в 9 373 долара і досить різко знижується до 8 819 доларів після травневих свят, потім коригується до 8 990 доларів в кінці червня. А потім починається зростання.

В липні і серпні ринок як ніби болісно багато торгує, що призводить до повернення старих позицій – на початку липня ціна тонни міді дорівнює 9 636 доларів. А перед серпневим загальним зниженням цін вартість міді майже досягає весняних показників, зупиняючись на 9 834,6882 доларах.

Серпневе зниження нагадує падіння цін інших недорогоцінних металів – воно явно пов’язано зі зниженням активності промислових підприємств, і тому після зниження ціна дорівнює 8 790 доларів. І до початку вересня мідь робить останній ривок, досягаючи вартості в 9 121 долар в перший тиждень вересня, а потім починає падати на тлі загальних негативних новин про стан європейської і американської економіки.

До дна зниження, яке поки що доводиться на 1 жовтня, ціна тонни міді була дорівнює 7 052 доларам. У жовтні курс зазнає чергові корекції – вартість міді знову зростає. Здається, металу належить нова рости в ціні.

Короткий опис статті: мідь ціна Мідь – один з цінних у промисловості матеріалів, також застосовується для виробництва динаміка цін на мідь

Джерело: Динаміка цін на мідь сьогодні на біржі, купити мідь на ринку

Також ви можете прочитати