Доходи від здачі металобрухту треба обкладати ПДФО за ставкою 13% .

25.08.2015

Доходи від здачі металобрухту треба обкладати ПДФО за ставкою 13%

Опубліковано пт, 10/14/2011 — 06:00 користувачем Тетяна Вакалюк

Питання: що належить фізособі гаражі зберігаються речі, що вийшли з ужитку як непридатні, тобто представляють собою металобрухт.
Зважаючи на те, що металобрухт є побутовим, утворився в результаті використання речей і відповідної зміни їх властивостей (втрати споживчих властивостей і перетворення в металобрухт), первинні документи про виникнення у фізичної особи права власності на зазначений металобрухт побутового походження не можуть існувати.
Металобрухт фізособою не купувався, так як громадяни набувають майно, як правило, в цілях особистого споживання. Тим більше що придбання металобрухту є ліцензованою діяльністю, яку громадяни, не будучи підприємцями, здійснювати не має права.
Отже, громадянин, який не є підприємцем, який не має відповідної ліцензії, не може набувати металобрухт, а відтак — мати документ про його придбання, виникнення у нього права власності на металобрухт.
Єдиним документом, який міг би підтвердити знаходження металобрухту у власності фізособи більше 3 років, є складений ним у довільній формі акт огляду гаража від 20.07.2007.
Згідно п. 1 ст. 210 НК РФ при визначенні податкової бази враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в натуральній формах, або право на розпорядження якими в нього виникло, а також доходи у вигляді матеріальної вигоди, що визначається відповідно до ст. 212 НК РФ.
Дохід, отриманий фізичною особою від здавання брухту, буде об’єктом оподаткування з ПДФО.
Пунктом 17.1 ст. 217 НК РФ встановлено, що майно, яке перебувало у власності платника податків три роки і більше, звільняється від оподаткування.
Фізособа планує в 2011 р. здати зазначений металобрухт і отримати дохід від його здачі.
Буде для цілей звільнення від ПДФО достатнім підтвердженням знаходження у фізособи металобрухту у власності більше 3 років складений ним акт огляду гаража від 20.07.2007?
Якщо ні, то який документ слід представити як підтверджує право власності фізичної особи на металобрухт?
чи Потрібно фізособі подавати податкову декларацію з ПДФО з відображенням у ній суми доходу, отриманого від здачі металобрухту?
чи Потрібно фізособі обчислити ПДФО за ставкою 13% з суми, отриманої при здачі металобрухту?
Відповідь:
ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ від 6 жовтня 2011 р. N 03-04-05/3-710

відповідно До п. 1 ст. 210 Податкового кодексу Російської Федерації (далі — Кодекс) при визначенні податкової бази по податку на доходи фізичних осіб враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в натуральній формах, або право на розпорядження якими в нього виникло, а також доходи у вигляді матеріальної вигоди, що визначається відповідно до ст. 212 Кодексу.

При цьому відповідно до п. 17.1 ст. 217 Кодексу доходи, одержувані фізичними особами, які є податковими резидентами Російської Федерації, за відповідний податковий період від продажу житлових будинків, квартир, кімнат, включаючи приватизовані житлові приміщення, дач, садових будиночків чи земельних ділянок і часток у зазначеному майні, що знаходилися у власності платника податків три роки і більше, а також при продажу іншого майна, що перебувало у власності платника податків три роки і більше, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Таким чином, для звільнення від обкладення податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого від продажу майна, у платника податків повинні бути документи, що підтверджують, що майно перебувало у власності три роки і більше.

Документами, які підтверджують перебування майна у власності платника податку, можуть, зокрема, бути платіжні документи на оплату придбаного майна, що здається в подальшому в металобрухт (чеки, квитанції, платіжні доручення тощо).

Акт огляду, складений самим платником податку, не може розглядатися в якості документа, що підтверджує термін володіння майном.

На фізичних осіб, які одержали дохід від продажу майна, що належить цим особам на праві власності, за винятком випадків, передбачених п. 17.1 ст. 217 Кодексу, коли такі доходи не підлягають оподаткуванню, відповідно до ст. 228 Кодексу покладається обов’язок по обчисленню та сплаті податку на доходи фізичних осіб з сум таких доходів, а також за поданням в податковий орган за місцем свого обліку відповідної податкової декларації.

Зазначений дохід, отриманий податковим резидентом Російської Федерації, підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб за податковою ставкою 13 відсотків, встановленої п. 1 ст. 224 Кодексу.

Короткий опис статті: здача металобрухту

Джерело: Доходи від здачі металобрухту треба обкладати ПДФО за ставкою 13% | Правознавець

Також ви можете прочитати