Ліцензія на брухт чорних металів, як отримати в Єкатеринбурзі

16.09.2015

Ліцензія на брухт чорних металів

Для того, щоб займатися заготівлею або реалізацією брухту кольорових або чорних металів, обов’язково потрібно отримати ліцензію, разрешаюшую даний вид діяльності. Дозволу на переробку і продаж брухту видає Департамент Природокористування і навколишнього середовища.

В поняття «робота з брухтом чорних і кольорових металів» включається: збір брухту, закупівля його у фізичних та юридичних осіб, сортування та зберігання брухту, відбір, витяг, різання, оброблення, подрібнення, пресування, переплавлення, брикетування, продаж або безоплатна передача.

Вимоги до ліцензіата

Склад вимог до ліцензіата — юридичній особі, яка збирається займатися вказаним видом діяльності — регламентується Положенням про ліцензування заготівлі, переробці та реалізації брухту чорних металів (ПП РФ від 14 грудня 2006 р. за N 766 ).

 • Наявність реєстрації юридичного статусу в податкових органах та органах соціального страхування.
 • Наявність прав власності або інших прав (на довгостроковій основі) на землю, споруди і комунікації, які необхідні для ведення виробничої діяльності за умови забезпечення вимог екологічної безпеки.
 • Наявність обладнання для розрубування, сортування, дроблення, брикетування і відвантаження металевого брухту або стружки з необхідними технічними характеристиками.
 • Наявність працівників, які мають кваліфікацію, яка відповідає рівню складності та складу виконуваних робіт та підтверджена документально.
 • Наявність технологічних процесів на обробку (різання, подрібнення, очищення), сортування та контролю якості виконуваних робіт, що забезпечують безпеку виконуваних робіт.

Документи, необхідні для отримання ліцензії

Ліцензія на брухт металів (чормет) видається на підставі письмової заяви про надання ліцензії ліцензіюючим органом терміном на п’ять років. Підтвердженням наявності необхідних умов служать нотаріально завірені копії або оригінали:

 • Свідоцтво про реєстрацію юридичного статусу.
 • Свідоцтво про право власності (чи інше законне право) на землю, споруди та обладнання.
 • Технологічні процеси на проведення робіт по операціях, що забезпечують встановлені вимоги до якості продукції і безпеки всіх напрямів (промислової, пожежної, екологічної). Надаються оригінали документів.
 • Перелік використовуваного обладнання з зазначенням технічних характеристик і планування виробничої території.
 • Копії документів працівників (посвідчення, атестати, дипломи, копії наказів про прийом на роботу).

У ліцензії зазначається об’єкти обробки (відходи підприємств з металообробки, конструкції, обладнання або механізми) і види виконуваних робіт (різання, дроблення, брикетування).

Дані про видачу ліцензії на метали заносяться в електронну базу даних реєстрації ліцензій. Інформація про наявність ліцензії, склад та терміни її дії знаходиться у вільному доступі.

Вимоги до організації робіт ліцензованого підприємства

Наявність ліцензії на брухт накладає на юридичну особу ряд вимог викладених у Правилах поводження з брухтом та відходами чорних металів і їх відчуження (ПП РФ від 11 травня 2001 року N 369 ).

Загальні вимоги:

 • Документальне підтвердження статусу особи, що надала об’єкт утилізації (паспорт, свідоцтво ІП, договір про надання послуг і т.п.) з реєстрацією в книгах обліку.
 • Реєстрація відомостей про екологічну, радіаційну та іншої безпеки об’єкта утилізації.
 • Реєстрація відомостей про відчуження (купівлі-продажу) об’єкта за встановленими формами матеріального обліку (додатки до Правил) і бухгалтерським документам.

Порушення однієї з умов може бути підставою для відкликання ліцензії.

Короткий опис статті: ліцензія на металобрухт

Джерело: Ліцензія на брухт чорних металів — як отримати в Єкатеринбурзі — юридична компанія АС

Також ви можете прочитати