Різне

Ліцензія на реалізацію чорних металів, ліцензію на збирання металобрухту

06.10.2015

Ліцензії на метал.

Часто слово «брухт» вимовляється з презирством. Насправді ж, як мінімум, половина всіх галузей промисловості потребує металі (в якості сировини). Однак, прекрасно відомо, що природні запаси поступово виснажуються, тому з кожним роком все гостріше стає проблема видобутку різних металевих руд. В результаті, стає все більш актуальним вторинне використання металу. Це не тільки знижує витрати людських і технічних ресурсів на видобування металевих руд, але і суттєво впливає на екологічний стан планети за рахунок зменшення забруднення зовнішнього середовища і за рахунок збереження ландшафтів в районі видобутку руди.

Отже, вичерпання запасів металевих руд викликає неминуче підвищення цін на них, а значить збільшує попит і ціни на металобрухт. А оскільки зростання цін на брухт чорних і кольорових металів робить бізнес по збору металобрухту більш привабливим, то зростає і кількість компаній, що займаються ним. Більше того, відбувається розробка нових технологій вилучення металу з відходів. А технології, що були в минулому економічно неефективними, починають знаходити застосування. Додатковим стимулом розвитку галузі вторинної переробки металів стають державні субсидії та дотації. В розвинених країнах, де дбають про екологію, вже давно існують прямі дотації переробникам або ціна переробки відходів закладається в ціну нової продукції. І все це приносить свої плоди. Якщо ще 30-40 років тому неефективною вважалася утилізація автомобілів, то зараз вона здійснюється майже повсюдно.

Але давайте звернемося до наших реалій. На ринку в поточний час працює безліч компаній, які займаються купівлею чорного і кольорового металобрухту. Треба зауважити, що відкриття такої компанії в обов’язковому порядку передбачає наявність у підприємця ліцензії, тобто документа, що дозволяє той чи інший вид діяльності при обов’язковому дотриманні спеціальних умов і вимог. Ліцензії та дозволи видаються особливими ліцензійними органами. (Загальних правил щодо того, які саме органи повинні видавати ці ліцензії немає.)

Для компаній, які мають справу з заготівлею та переробкою металів існують особливі дозволи, наприклад: ліцензія на реалізацію чорних металів. або дозвіл на збір кольорових металів, або ліцензія на збір металобрухту взагалі.

Треба сказати, що зазвичай дозвіл видається на п’ятирічний термін. Однак, якщо підприємець бажає продовжувати діяльність у тому ж напрямку, він цілком може просити про продовження терміну авторизації і при відсутності нарікань з боку інших осіб працювати і далі. Якщо ж діяльність підприємця пов’язана з якимись складнощів або проблемами з державними органами, то термін дії ліцензії може бути призупинено до моменту, коли порушення будуть усунені; у разі повторних порушень дозвіл може бути у підприємця відкликано.

Чому ж бізнес зі збору та переробки металобрухту вимагає ліцензування? Справа в тому, що цей бізнес криміногенний, так як пункти прийому металу легко стають пунктами збуту вкраденого металу. І треба при цьому зазначити, що боротьба з викрадачами металу безперспективна, оскільки збитки від окремих розкрадань невеликий, розкрадання здійснюються в місцях, де виставити охорону неможливо, а самі викрадачі не мають роботи і майна, яким могли б відшкодувати збиток. Тому ефективніше виявилося контролювати скупників металобрухту.

Коли скупники металу бояться втратити ліцензію, вони реально будуть боротися з дрібними розкраданнями. Це показує і російський досвід. Адже після появи ліцензій на скупку металу скоротилося число розкрадань кольорового металу на залізниці і в ЖКГ. Але в той же час, ліцензування не захищає від великих афер в цій області. Наприклад, якщо хтось вкраде 3 кг міді, то вигода від її скупки і переробки не покриє збитків від втрати ліцензії на збір металобрухту. Але якщо якимось способом вкрасти і здати в металобрухт цілий корабель, то дохід від цієї операції багато разів перекриє збитки від втрати ліцензії. Так що тут ще належить розробити ефективні заходи боротьби з металістами. тим більше, що ціни на метал продовжують рости.

Зауважимо, що дозволу на заготівлю та переробку металобрухту в Москві видаються Департаментом природокористування і навколишнього середовища; якщо ви маєте намір працювати в Московській області, то слід звертатися у Міністерство споживчого ринку та послуг. Як правило, строк видачі ліцензії становить сорок п’ять днів. Треба чітко розуміти, що організація, яка не отримала ліцензії; метал збирати, переробляти і реалізовувати не має права.

Для отримання дозволу потрібно надати в органи ліцензування ряд документів. У тому числі документи, які підтверджують, що у підприємця є у власності земельну ділянку, необхідне обладнання та споруди, для того щоб виробляти прийом і зберігання металобрухту; опис технологічного процесу, який підприємець має намір застосовувати при роботі з металом; документи, що характеризують кваліфікацію персоналу. Як правило, всі зазначені документи можуть бути надані у вигляді копій, завірених у нотаріуса. Надання таких документів покликане не тільки гарантувати законослухняність скупника металу і дати можливість контролювати його бізнес, але також допомагає забезпечити його екологічну безпеку.

Треба звернути увагу, що існує два види дозволів, які стосуються заготівлі та переробки металів: дозволу на заготівлю, переробку і реалізацію лому кольорових металів і ліцензія на заготівлю, переробку і реалізацію лому чорних металів. Процес оформлення документів відрізняється в цих випадках незначно, але підприємцю слід заздалегідь визначитися зі сферою майбутньої діяльності.

Короткий опис статті: ліцензія на металобрухт ліцензія на реалізацію чорних металів, ліцензію на збирання металобрухту, ліцензії; метал, металобрухт, переробка брухту чорних і кольорових металів

Джерело: ліцензія на реалізацію чорних металів, ліцензію на збирання металобрухту, ліцензії метал

Також ви можете прочитати