Лом міді у Воронежі, ПромЭкология

25.07.2015

Брухт міді у Воронежі

Мідь — один з прадавніх металів, що використовуються людиною. Завдяки нескладній видобутку і обробці вже в стародавні часи з неї та її сплаву з оловом (бронза) виготовлялися знаряддя праці, зброя, а також прикраси та монети. З часом на перший план вийшли фізичні характеристики міді: несхильність корозії і висока провідність, завдяки яким мідь і її сплави отримали широке поширення в різних галузях промисловості, а також в сільському господарстві. Навіть в організмі людини постійно міститься близько 80 г міді.

Процес видобутку міді нескладний, але далеко не дешевий, враховуючи, що видобувається в основному відкритим способом руді міститься всього лише близько 1% міді. До того ж даний момент світові запаси міді становлять близько 950 мільйонів тонн. При збереженні нинішніх темпів видобутку і споживання (близько 15 мільйонів тонн щорічно) міді вистачить приблизно на 60 років. Відмовитися від використання міді в даний час неможливо, тому вже зараз необхідно подбати про те, щоб максимально можливо знизити темпи видобутку. Зробити це можна за рахунок переробки мідного брухту.

До основних джерел брухту міді слід віднести мідну трубопровідну арматуру, надлишки мідних кабелів і проводів, що утворюються в процесі електромонтажних робіт, а також пошкоджену обмотку електродвигунів і трансформаторів. Здавалося б, зібрати велику кількість досить легкого металу за рахунок проводів практично нереально, однак якщо врахувати масштаби, в яких нині ведеться електромонтаж, сума за зданий мідний лом може вийде досить значна, тим більше що мідь приймається за найбільш високою серед усіх кольорових металів вартості.

Широке застосування міді і висока вартість мідного брухту пояснюються видатними характеристиками даного металу, зокрема високим питомим опором. В даний час значна частина струмопровідних жив кабелів виготовляється саме з міді. До того ж мідь не піддається дії корозії і агресивних середовищ, що робить її досить підходящим, хоч і дорогим будівельним (покрівельних, оздоблювальних, ізоляційним) матеріалом. Мідь у складі сплавів також застосовується при виробництві ювелірних виробів, елементів меблів та меблевої фурнітури і т. п. Сплав міді з алюмінієм, відомий як дюралюміній, активно застосовується в літакобудуванні.

Характерно, що наявність в міді домішок значно знижує її провідні властивості, проте із-за високої вартості ними іноді жертвують. Для застосування в якості антикорозійного матеріалу наявність домішок інших кольорових металів менш критично. Для декоративного оформлення та виготовлення прикрас часто використовується сплав міді з оловом, більш відомий як бронза. Мідний і виготовлений з мідних сплавів інструмент не створює іскор, тому може застосовуватися у вибухонебезпечних умовах.

Мідний брухт формується як з мідних елементів різних пристроїв і комунікацій, так і з металевої стружки, що утворюється на виробництві у великій кількості. Найбільш цінним матеріалом є дроти з високим вмістом міді в жилах. Лом міді досить легко переробляється і дозволяє не тільки істотно заощадити на видобутку даного матеріалу, але і на його отримання з руди, в якій мідь знаходиться в досить невеликій кількості.

Збір та утилізація мідного лому дозволяє не тільки раціонально використовувати невідновні природні ресурси, але й приносить досить солідну вигоду, так як ціна одного кілограма міді в даний час доходить до 200 рублів. Організації, що здійснюють приймання брухту кольорових металів, у тому числі брухту міді, зазвичай приймають не тільки мідні відходи в чистому вигляді, але і ізольовані кабелі і проводи, а також медесодержащие агрегати та їх елементи.

Короткий опис статті: мідь лом ціна Брухт міді у Воронежі Брухт міді у Воронежі

Джерело: Брухт міді у Воронежі — ПромЭкология

Також ви можете прочитати