Мідь ціна

Лондонська біржа кольорових металів ЛМЕ.LME, ціни

27.07.2015

Лондонська біржа кольорових металів ЛМЕ/LME — ціни

На нашому порталі Ви завжди зможете ознайомитися з найбільш повними офіційними даними за цінами LME (Лондонська біржа металів) на кольорові метали: алюміній (ALUMINIUM), мідь (COPPER), свинець (LEAD), нікель (NICKEL), олово (TIN), цинк (ZINC), алюмінієвий сплав (ALUMINIUM ALLOY), североамерикан. алюмін. профілю. сплав (NASAAC), на сталь (STEEL), а також на інші метали, такі як кобальт (COBALT) і молібден (MOLYBDENUM). Всі дані надходять прямо з біржі www.lme.com і на наших графіках ви можете легко і з великою точністю простежити зміну курсу цін на будь-який метал, яким торгують на біржі ЛМЕ.

Структура біржі та ведення торгів:

Лондонська біржа металів ЛМЕ, або просто ЛМЕ (англ. London Metal Exchange, скорочено LME), це ф’ючерсна біржа, що являє собою найбільший у світі ринок опціонів і ф’ючерсних контрактів на основі кольорових металів. Вона також деякий час почала торгувати пластмасами, але припинила цим займатися в 2011 році. Основні функції LME наступні: 1) хеджування, тобто страхування ризику різкої зміни цін, 2) призначення ціни на метали за певною схемою, 3) дійсна постачання металів за контрактами. Торги на біржі провадяться на 3 платформах: на вільному біржовому торзі на «рингу» (система вигуків), на межофисном телефонному ринку та через комп’ютерну систему LMEselect. Ця біржа металів також займається брендингом понад 650 брендів з більш ніж 60 країн схвалені їй як «хороша поставка». Будь-яка продукція на пов’язаних з LME складах повинна бути схваленим брендом або виробник цього товару повинен бути апробований LME.

Ця біржа кольорових металів дає можливість укладати ф’ючерсні контракти на термін до 3 місяців і довгострокові контракти до 123 місяців. Також на ній можна вести розрахунки готівкою, отримувати інформацію про ціни на інших біржах і укладати контракти на папері. У 2010 році на біржі відбулося 120,3 млн. операцій на суму $11,6 трлн. або у перерахунку $46 млрд. за один робочий день, а за останні 10 років за різними підрахунками на біржі було укладено угод на суму від $40 трлн. до $52 трлн. Вона пов’язана з 633 складськими спорудами в 39 країнах світу, компанії-власники яких, перш ніж почати операції з металами на біржі, проходять жорсткий відбір і ліцензування. На LME 95% рухів партій металів відбувається за межами Великобританії і здійснюється продаж 92% світових обсягів алюмінію.

Але угоди на біржі укладають не тільки компанії-виробники і компанії-споживачі. В якості біржових гравців виступають також інвестори, намагаючись на коливаннях цін зберегти і примножити свій капітал. LME є світовим еталоном цін на кобальт, молібден, мідь, сплави алюмінію, олово, свинець, цинк, первинний алюміній, нікель і сталь.

Торгівля кольоровими металами на біржі ЛМЕ ведеться через спеціальних агентів. Замовлення на Лондонській біржі металів повинні пройти процедуру «дозрівання», коли зі складів, акредитованих LME, надійде підтвердження про наявність достатньої кількості конкретного металу. Більш того, LME, завдяки сучасній єдиної інформаційної мережі, щодня відстежує до останньої тонни всі метали на пов’язаних з нею складах та публікує детальні відомості про їх наявності, що дозволяє учасникам ринку планувати і коректно вести бізнес.

На Лондонській біржі металів досі існує система вигуків. Це вільний біржової метод торгівлі, при якій відбувається безпосередній контакт між продавцями і покупцями, а ціни на якийсь метал голосно оголошуються вголос, для чого проводяться короткі сеанси вигуків. Офіційна ціна визначається за останньою пропозицією, до того як продзвенить дзвінок, що вказує на закінчення сеансу. Також на біржі існує постійні межофисные торги, але велика кількість угод відбувається по-старому шляхом вигуків, тільки вже не стоячи на рингу (у колу, діаметр якого складає 6 метрів), а сидячи в кріслах. Ринговые сесії проводяться вранці і після обіду (з 11:40 до 13:10 та з 14:55 до 16:15), де кожен метал торгується в 2 блоку 5-хвилинними відрізками з 10-хвилинними перервами. Другий ранковий торговий блок визначає офіційний курс цін на метали на день. Після кожних офіційних рингових торгів дається час на неофіційні, вранці 85 хвилин і ввечері 45 хвилин. Торги ведуться ф’ючерсами, опціонами та біржовими опціонами середньої ціни (TAPO).

Склад членів біржі ЛМЕ:

Вчиняти всі до одного виду угод на рингових сесіях мають право тільки офіційні члени рингу і члени Лондонської клірингової палати. Нижче наводиться їх перелік:

Soci t G n generale

Sucden Financial Limited

Triland Metals Ltd

У 2000 році компанія «London Metal Exchange Limited» перетворилася на філію нової компанії «LME Holdings Limited». Колишні члени «London Metal Exchange Limited» зберегли своє членство і отримали акції «LME Holdings Limited» згідно диференційованого підходу до їх рангом на біржі. «London Metal Exchange Limited» 13 директорів, в число яких входять 2 запрошених директора з великим досвідом роботи в сфері виробництва і торгівлі металами, 3 незалежні директори, 6 директорів, які є виборними представниками акціонерів «LME Holdings Limited», 1 директор з торгів і 1 виконавчий директор LME. Рада директорів «LME Holdings Limited» влаштований подібним же чином.

Управління компанією здійснюється через спеціальні підкомітети, які підпорядковуються виконавчому комітету (EXCOM). У свою чергу, EXCOM сам є підкомітетом ради директорів. Кожен комітет відповідає за якусь одну сферу діяльності, наприклад, за торги, ціни, склади, торгівлю опціонами і т. д.

Основними політиками LME є: боротьба з відмиванням грошей, заохочення повідомлень про факти незаконної діяльності, боротьба з корупцією.

Членство в LME базується на ієрархії, побудованої на 7 категоріях. Стати членом може будь-яка компанія, якщо вона відповідає певним критеріям, що випливають з правил цієї біржі. Ці категорії наступні: 1) операції на рингу — члени можуть вести торги на рингу, через LMEselect і на телефонному ринку; 2) клірингові асоційовані брокери — мають всі привілеї першої категорії, за винятком торгів на рингу; 3) клірингові асоційовані трейдери — не можуть посвідчувати контракти і не можуть вести торги на рингу; 4) асоційовані брокери — можуть посвідчувати контракти, але не є членами клірингової палати; 5) асоційовані трейдери — в торгах можуть брати участь лише в якості клієнтів. Категорії 6 і 7 зарезервовані для індивідуальних і почесних членів.

Освітня програма LME надає не мають достатніх матеріальних засобів обдарованим молодим людям стипендії для навчання на гірничорудних факультетах University of Exeter (Великобританія) і University of the Witwatersrand (ПАР).

У 2007 році біржа металів р. в Лондон відзначила своє 130-річчя з дня заснування в 1877 році. За всі ці роки дана біржа металів неухильно йшла в ногу з прогресом, однак з ключових питань суворо дотримувалася традицій.

Міжнародна торгівля металами в Британії почалася ще у 43 році н. е. після вторгнення на її територію римлян, які стали розробляти родовища мідної та олов’яної руди в Корнуоллі та Уельсі, бажаючи задовольнити свої потреби в сировині для виробництва бронзи та інших сплавів. Однак зачатки майбутньої біржі LME почали простежуватися тільки з відкриттям в 1571 році в Лондоні Королівської біржі в часи правління королеви Єлизавети I. Саме тоді торговці металами та іншими сировинними товарами почали зустрічатися на регулярній основі. Перший час вони оперували реальними металами для потреб вітчизняного ринку, але так як з часом Британія перетворилася на найбільшого експортера металів, у неї для здійснення угод на місці, прибуло багато комерсантів з Європи.

На початку 19 століття вже з’явилося так багато професійних трейдерів сировинних товарів, фрахтувальників судів і фінансистів, що всі вони не вміщалися на Королівської біржі, що стало ускладнювати ведення бізнесу. В результаті цього, група трейдерів відкрила власний заклад, яке розташовувалося в найближчій кав’ярні, під назвою «Єрусалим». Саме там зародилася традиція при веденні торгів вставати в коло. Торговець, у якого був метал на продаж, малював коло на тирсі на підлозі і вигукував «Обмін!», і всі, хто хотів купити, збиралися навколо нього і призначали ціну.

У вищезгаданий період Великобританія була самодостатньою в запасах міді і олова, і ціни тривалий час не змінювалися. Але потім промисловий переворот перетворив її в країну з самими передовими технологіями, що імпортує багато тонни сировини з-за кордону. Тоді-то металеві трейдери і зіткнулися з реальною проблемою. Купуючи руди і концентрати в Чилі і Малайї, вони не знали, яка буде їх вартість після прибуття суден через кілька місяців. Поставка багатьох тонн сировини з нерегулярними інтервалами змушувала комерсантів дуже сильно ризикувати.

Але до них на допомогу прийшла, знову ж, новітня технологія у вигляді телеграфу. Між континентами були прокладені кабелі, а суду стали переходити від вітрил до парових двигунів, що зробило прибуття вантажів більш передбачуваним. Тепер комерсанти могли планувати зразкове надходження партій металів і продавати контракти на постачання вперед на фіксовану дату, захищаючись таким чином від падіння цін під час руху вантажу.

У 1869 році відкриття Суецького каналу скоротило час доставки олова з Малайї до 3 місяців, що було порівняно з доставкою міді з Чилі. Це дозволило Лондонській біржі кольорових металів створити уніфіковану систему щоденній торгівлі на 3 місяці вперед, яка існує і по сей день. З швидким зростанням британської промисловості і збільшенням обсягів вантажів назріла необхідність у новому приміщенні, де б учасники ринку могли здійснювати щоденні операції. Спочатку вони переїхали в будівлі Lombard Exchange і Newsroom в лондонському Сіті, але з ростом числа учасників змушені були шукати інше місце.

У 1877 році була створена «London Metals and Mining Company», яка склалася в колишньому магазині капелюхів в районі Ломбард-Корт. Туди були прокладені телеграфні лінії, а в штат прийняті адміністратори. Число членів зростала швидкими темпами, і коли їх стало понад 300 людей, було прийнято рішення побудувати спеціальний будинок на Уїттінгтон-Авеню, яке біржа займала в продовження 98 років. Потім у 1984 році біржа переїхала в нинішній будинок на Лиденхолл-Стріт.

За всю свою історію LME процвітала, але особливого успіху вона досягла в наші дні, якщо виходити з обсягів угод. За останнє століття торгівля металами сильно змінилася, і ця біржа металів постійно підлаштовувалася під всі зміни. На біржі LME з’являлися нові метали у міру зростання попиту на них, але мідь і олово продаються на біржі з дня її заснування. Свинець і цинк вперше з’явилися на Лондонській біржі металів у 1920 році, хоча неофіційно ними торгували і до цього. Алюміній почав продаватися на даній біржі металів у 1978 році, нікель 1979, а сплави алюмінію в жовтні 1992 року.

Контракт LMEX, заснований на індексах 6 кольорових металів (мідь, олово, свинець, цинк, алюміній і нікель), був введений на біржі в 2000 році. Він був спеціально розроблений для доступу інвесторів до ф’ючерсах і опціонам.

У грудні 2006 року з’явилися контракти LMEminis, що діють на мідь, алюміній і цинк. Це невеликі засновані на готівці щомісячні ф’ючерсні контракти, що дають легкий доступ до торгової базі ліквідними контрактами LME. У 2008 році біржа LME перейшла до чорних металів, почавши з двох регіональних контрактів на сталеві заготовки, а в липні 2010 року ці контракти злилися в єдиний світовий контракт. Також у лютому 2010 року до них додалися кобальт і молібден.

Лондонська біржа металів і торгівля дорогоцінними металами:

Всупереч розхожій думці, LME не є біржею дорогоцінних металів, золотом і сріблом безпосередньо на сесіях LME не торгують. Для цього існує позабіржовий ринок цінних паперів, який називається London Bullion Market. А платиною та паладієм торгують на ринку Platinum and Palladium Market. Учасники обох ринків здійснюють торги за цінами спот через електронну брокерську систему EBS, яка з’явилася в 2006 році. Поняття біржа дорогоцінних металів застосовується до LME, так як вона проводить всі операції з дорогоцінними металами строго через асоціацію LBMA, яка управляє ринком London Bullion Market. За логікою, LBMA б і слід було називати Лондонській біржі дорогоцінних металів.

У 2001 році LME запустила електронну платформу, яка називається LMEselect. Вона була розроблена шведською компанією «Cinnober», і дозволила значно прискорити здійснення угод.

Координати ЛМЕ:

Лондонська біржа кольорових металів розташована за адресою: 56 Leadenhall Street, London EC3A 2DX, UK. У 2010 році LME відкрила свій перший закордонний офіс в Сінгапурі, бажаючи допомогти своїм членам максимально успішно проводити операції в цьому регіоні, так як майже 2/3 членів лондонській біржі металів мають там свої офіси.

Розклад роботи біржі LME

Межофисные торги по телефону здійснюються цілодобово.

LMEselect доступна з 01:00 до 19:00 за лондонським часом.

Торги на рингу проводяться з 11:40 до 17:00 за лондонським часом.

Короткий опис статті: мідь ціна

Джерело: Лондонська біржа кольорових металів ЛМЕ/LME — ціни

Також ви можете прочитати