Металобрухт і макулатуру нині в ціні, Всі послуги Астрахані

04.09.2015

Металобрухт і макулатуру нині в ціні

Заготівлі вторсировини приділяється сьогодні в Білорусі особливу увагу. Здають його не тільки окремі громадяни, але і багато організації. І якщо збір металобрухту на підйомі, то з макулатурою є певні труднощі.

Два роки тому я заливав на своїй дачній ділянці фундамент під невелику споруду. Метал для арматури брав на звалищі, яка знаходиться при автодорозі. Труби, прутки, дріт. валялися там і не були затребуваними. А сьогодні — гайки не знайдеш.

Познайомившись з кримінальними новинами, можна зробити висновок, що у злодіїв найбільшим попитом користується звичайний металобрухт. Діють нелегальні заготівельні пункти. Скуповується У населення брухт за низькою ціною, а потім продається державі за більш високою. Окремі здавачі тягнуть стовпчики огорожі, каналізаційні люки, деталі механізмів — все, що вдається схопити. А викликаний такий ажіотаж ціною на металобрухт. Якщо раніше за кілограм платили 300 білоруських рублів, то збирали його мляво, причому робили це найчастіше громадяни без певного місця роботи, пенсіонери. А сьогодні, при ціні 1600 рублів за кілограм, ситуація суттєво змінилася.

Я відвідав приймальний пункт № 3 в Барановичах (а всього їх п’ять), і під час розмови з заготівельником Марією Калач почув:

— Метал на пункт привозили і раніше. Є певна категорія людей, які регулярно здають на брухт, — це наші постійні клієнти. Але як тільки закупівельна ціна піднялася, почали везти метал на легковиках. Один — на причепі, а інший — в багажнику. Буває, черга вибудовується. Здавати лом вже ніхто не соромиться. Здають все. Он металева борона лежить. Привозять газові плити, труби, листи, решітки. А що стосується обсягів, то тут як хто може. На санчатах привезуть кілька десятків кілограмів, а на легковику — кілька сотень. Один чоловік здав 1,5 тонни — це рекорд. Ми ж повинні виконувати план. Наприклад, за січень пункт зобов’язаний здати 26 тонн металобрухту і 6 тонн макулатури. Через нашу систему здавачі можуть придбати побутову техніку. З металобрухтом проблем менше, а ось з макулатурою виникають труднощі, так як людині «на металі» ту ж тисячу легше заробити.

Папір і ганчірки — цінну сировину, і на звалищі його вистачає, але охочих збирати макулатуру мало. І проблема пов’язана з ціною. За кілограм макулатури платять 400 рублів, ганчірок — 300 рублів, поліетиленової плівки — 800 рублів. Плівка ж займає багато місця, а важить мало. Загрузишь в машину, щоб привезти на приймальний пункт, а що будеш мати? Вартість перевезення перетягне ціну сировини.

Як тільки ціна макулатури підніметься до відповідної планки, питання з її здачею вирішиться. Папір не буде валятися.

Поцікавився: а що сьогодні йде в макулатуру? Найчастіше здають картонну упаковку, а потім йдуть книжки. Побачив томик Катаєва, зібрання творів Леніна і навіть «На західному фронті без змін» Ремарка.

Якщо не все, то багато що визначається ціною. Повернемося до металобрухту. Так, залізо і чавун здають. Останній за ціною 2020 рублів за кілограм. А з міддю інша ситуація. Її приймають по 12 560 руб./кг. Бажаючих здати цей метал трохи, так як на «чорному» ринку за кілограм міді дають до 40 тисяч. Висока ціна на свинець (9770 руб.), латунь (9750 руб.) і бронзу (11 470 руб.), але все ж це ціни не ринкові. Ось і скуповують акумулятори та газові колонки, щоб продати видобуті з них свинець і мідь за реальною ціною. Є спроби вивезти кольоровий метал за межі країни, оскільки там він набагато дорожче.

Неоднозначно складається ситуація і зі здачею металобрухту організаціями. Наприклад, ряд господарств Барановицького району не можуть виконати план по здачі металобрухту — його (плану) вже немає. І техніку списують не так часто. У деяких сільгоспкооперативах вона експлуатується десятиліттями, та й взагалі там вже починають металобрухт притримувати, так як він росте в ціні.

Заготівельний ділянку РУПП «Брествтормет» пропонує господарствам обмінювати металобрухт на акумулятори, запчастини для техніки, електроди. Але, знову ж таки, брухт приймається за ціною 600-800 тисяч за тонну — а це вдвічі дешевше, ніж платить приватник. Може, якраз цей факт і створює проблему.

Металобрухт — це руда найвищої проби, яка лежить на поверхні, а макулатура — тисячі гектарів збереженого лісу.

Симон Свистунович, фото автора.

Короткий опис статті: вартість металобрухту Металобрухт і макулатуру нині в ціні — Всі послуги Астрахані Мета??про?ом, маку?атура, нині, ціною, всі послуги,послуги Астрахані, послуги,ремонт, професіонал, виклик майстра, ремонт квартир Астрахань, послуги в Астрахані, побутовий ремонт, сервісна служба, надання послуг, чоловік на годину, домашній майстер, дрібний ремонт, майстер на годину,всі послуги Астрахані

Джерело: Металобрухт і макулатуру нині в ціні — Всі послуги Астрахані

Також ви можете прочитати