Мідь ціна

Мідь . Компанія НПК-Євросталь

08.09.2015

Мідь

Поставляються найменування:

  • Круг, лист, дріт, труба, стрічка, смуга, шина, шестигранник: М1; М2; М1Ф

Мідні прутки (круги) виготовлені з легованих мідних сплавів згідно Гостам. Спеціальне маркування дозволяє розрізняти виробничі способи вироблення: гарячо — або холоднодеформовані, а також тягнуті і пресовані.

Діє кілька класифікаторів прутків – за типом перерізу (шестигранний, круглий або квадратний), по точності виготовлення (від нормальної до високої), за властивостями мідного сплаву, з якого виготовлені мідні прутки (тверде, м’яке або напівм’яке, із заданою пластичністю). За розмірами вироби поділяються на мірні (зі стандартною кратною довжиною) і немерные. Мідь, вартість якої досить висока, надає додаткові властивості сплавів.

Завдяки чудовим фізичним властивостям матеріалу, з якого виготовлені прутки, вони легко фрезеруються і ріжуться, чудово свердляться і піддаються штамповці. Ці якості прутка незамінні в авіаційній промисловості, машинобудуванні, водопровідних системах і газопостачанні.

Висока електропровідність міді зумовлює попит в електротехніці, струмопровідних системах та приладобудуванні. Тривалий термін служби, стійкість до атмосферного впливу і корозії, легка оброблюваність дозволяють використовувати прутки в якості заготовок і напівфабрикатів при виготовленні заклепок, втулок, болтів, шестірнею, шайб та інших деталей.

Мідні листи виготовляються холоднокатані (холоднодеформовані) і гарячекатаним способом (гарячодеформовані) з міді M1 — М3р. Листи випускають шириною від 600 мм з кроком 50 мм до 3000 мм і довжиною до 6000мм. Вони випускаються з товщиною 0,4 — 12 мм.

Листи мідні надзвичайно стійкі до явищ погоди, температури, не реагують з навколишнім середовищем і безпечні для людей. Матеріал пластичний і легко обробляється, прекрасно піддається згинанню і формуванні, зварюванні і паянні, довговічний.

Вищеперелічені властивості мідних аркушів роблять їх незамінними при організації будівельних робіт, при виготовленні покрівель і фасадів будівель.

Мідні листи покрівлі служать більше 150 років при повній герметичності (технологія безшовного покриття) і не вимагають відходу. Так як мідь зберігає чудову пластичність і в холод, роботи з виготовлення покрівлі та оздоблення фасадів проводяться цілий рік.

З часом на поверхні листів утворюється оксид – патина, що робить їх невразливими для будь-яких природних впливів. Крім того, патина надає будівлям благородний вигляд.

Мідний дріт. Низький електричний опір, високі пластичні властивості і гнучкість, антикорозійні якості – основна причина, чому мідний дріт є головним сировинним ресурсом для отримання електропроводів. Вона, порівняно з алюмінієвої, міцніше, має провідність струму краще. Тому дріт з міді застосовується в кабельно-провідникової, енергетичної галузі, телекомунікації в якості основного напівфабрикату. Мідь, ціна на яку вища, а якості чистого металу поступаються вимогам, найчастіше використовується у сплавах.

Дріт із сплавів міді виробляється прокатними станами в безперервному виробництві. Найчастіше для отримання дроту використовують сплави М1 і М2 з мінімальними добавками легуючих елементів. Дріт може бути твердою або м’якою, з легуючих елементів використовуються олово, срібло, нікель.

Плакована нікелем мідний дріт отримує додаткову температурну стійкість (витримує до 750 градусів), опір окисленню. Такий прокат використовується в оборонній, космічної, електронної галузях, для будівництва літаків і телекомунікацій. Нікельована дріт із сплавів міді служить сировиною для виготовлення температурних багатожильних кабелів, обмоток і плавких запобіжників і ін

Мідна стрічка призначений для будівельної, автомобільної, електротехнічної промисловості і машинобудування. Це обумовлено якостями матеріалу – відмінною електропровідності, антикорозійними властивостями, високою теплопровідності та іншим. Виробництво здійснюється шляхом холодного деформування, сировина – мідні сплави M1 — М3р.

При виготовленні використовується маркування для позначення стану матеріалу (м’яка, напівтвердий або тверда стрічка), а також точності виготовлення за типовою ширині і товщині (нормальна, висока або підвищена).

Для вузькоспеціального призначення використовується матеріал з унікальними властивостями, які набуває легована мідь. Ціна матеріалу компенсується придбаними сплавом властивостями (підвищена токо — і теплопровідність, показники твердості). Така стрічка маркується додатково: КО (призначена для обмотки електричних двигунів, конденсаторів і трансформаторів), ГВ (глибина видавлювання витримана згідно норм), ПГ (прогин унормована).

Виділяють кілька типів стрічок: загального призначення, кабельна, стрічка для електротехніки, капсулів, спіральна стрічка. Найбільшого поширення набула мідна стрічка для виготовлення покрівель, відливів, водозбірників та інших будівельних конструкцій. Використовується стрічка і для художніх цілей.

Мідні шини в електронній промисловості є безальтернативними провідниками струму силою понад 150 ампер. Це обумовлено властивостями матеріалів, з яких зроблені шини — в першу чергу високою провідністю, якою володіє мідь. Ціна питання — безпеку людей, безперебійна робота агрегатів і обладнання, тому на якості матеріалу економити не можна.

Виготовлені з сортового мідного прокату, злитків або катанки марок М1 – М3, шини отримують високу якість поверхні, чудову геометрію (показники скручування, розмірність), пластичність і відсутність тріщин і порожнеч.

Шини поділяють за типами – м’які, тверді і тверді з безкисневої міді. Шини мають прямокутний перетин і типові параметри: від 2000 до 6000мм довжина, від 4 до 30мм товщина і шириною до ширина 120мм. У маркуванні крім розмірів і марки сплаву обов’язково вказівку на ГОСТ, згідно з яким випущено виріб.

Дані шини застосовуються і для низьковольтного обладнання (струмопроводи, розподільні щити, шинні складання та елементи ланцюгів), для покрівельних робіт при будівництві, в якості елементів декору.

Надійність і довговічність при експлуатації, оброблюваність, стійкість до корозії, ціна роблять мідь незамінними в більшості галузей промисловості сировиною.

Короткий опис статті: мідь ціна Поставляються найменування: Круг, лист, дріт, труба, стрічка, смуга, шина,

Джерело: Мідь | Компанія «НВК-Євросталь»

Також ви можете прочитати