Металобрухт київ ціна

Пункти прийому вторсировини в Києві . Інтернет-журнал «Наш Київ

11.08.2015

Сміття немає: репортаж з пункту прийому вторсировини 41
Фотогалерея

Громадські організації, які курирують цю ініціативу, страшенно ображаються на слово «сміття». «Який це вам сміття, це корисне сировину, це гроші, що ви таке говорите?» — обурювалися в організації «Еко-пульс». Останнім часом таких пунктів в столиці стало дуже багато. Виявилося, що це все має не тільки сильну суспільно-екологічну складову, а й економічну. «Ви розумієте, завдяки цим будочкам вторсировини кожен день в Києві годується до 30 000 чоловік. За день можна зібрати і на 20 грн вторсировини, і на 30, якщо постаратися, а для деяких це хороша надбавка до пенсії» — пояснили мені в громадської організації «Нова Солідарна Україна». Але, чесно кажучи, перебуваючи вся в романтичному ореолі «врятуємо планету, не будемо засмічувати її пластиком», я не дуже звернула увагу на їх слова, і тільки потім зрозуміла, що вони означали. НСУ активно співпрацюють з «Киеввторресурсом» і просувають в КМДА ідеї вторинної переробки.

Щоб я могла побачити все на власні очі, мені запропонували відвідати пункт вторсировини на вул. Лихачова, 1/27, метро «Дружби народів». Вже на підході бачу бурхливу діяльність — два хлопця біля житлового будинку діловито викидають з сміттєвих баків пластикові пляшки, які з гуркотом падають на тротуар.

Перед самим пунктом кипить робота — двоє чоловіків згинають якісь залізні труби, один б’є по залізок молотком.

Це один з найстаріших приймальних пунктів в Києві — йому років під 30. Усередині збереглася атмосфера старого радянського магазину, якими я їх запам’ятала — багато місця, мало речей. Крім прилавка і вітрини з невеликою кількістю порошків, туалетного паперу та інших товарів громадського користування, столика приймальниці і великих підлогових ваг, тут є стільці, столик з любовно розставленими дрібничками, холодильник.

Під стелею гірлянди з CD-дисків — все домашнє, навіть трошки затишне. На підлозі валяються мішки і торби — виявилося, це речі бомжів, вони на день їх тут залишають, а ввечері забирають. Тільки я сіла на табуреточке і відкрила блокнот, в двері увійшла велика собака, потыкалась мені в руки, зрозуміла, що я її не нагодую, і пішла вглиб магазину — спати.

Приймальницю звуть Ганна Володимирівна, вона працює тут 26 років. У проміжках між своєю основною роботою — зважувати і видавати гроші — вона розповіла мені про свій пункт.

Під час нашої розмови постійно підходили «клієнти» — люди похилого віку, приволакивали величезні мішки з пластиковими пляшками, ящики з макулатурою, ставили їх на ваги, потім відносили на склад, забитий під зав’язку. Зліва макулатура, праворуч пластик, спіткнулася об ящик з склобою, височіє піраміда зношених шин.

ПК. Роботу змінювати не думали?

Та ти що, я тут вже майже все життя. Ні, мені вже пізно про це думати, буду тут. Мене всі знають.

ПК. А як було раніше?

Раніше все було зовсім по-іншому, вторсировина здавали не для того, щоб вижити, а щоб отримати якісь предмети розкоші. Тоді було вигідно здавати макулатуру, щоб рідкісну книгу отримати або парфуми французькі, а за 60 кілограм дрантя давали пральну машинку. Маленька така, «Либідь», купити їх неможливо було. Тоді зовсім інша система була. Не те що зараз.

Те, що «зараз» — це страшно. Старенький дідусь, радий, що йому з мішка пляшок вистачить на пів-чорного, пів-батона і залишиться ще гривня, щоб почати збирати на літр молока. Він приніс величезний мішок пластикових пляшок — і отримав за нього 4.25 грн (коли я його побачила, то розревілася — знаю, що це непрофесійно, але при вигляді цього сльози стримати просто неможливо). Згорблена сухонькая бабуся діловито притарабанила на собі 15 кілограм макулатури. Поставивши на ваги пакети та ящики, стала цікавитися: «де тут кішка?».

Виявляється, бабуся фанатка кішок — годує бездомних кішок, і навіть «місцеву» все намагається нагодувати. Людей ненавидить. «Ненавиджу, всіх до одного ненавиджу», — говорить вона і ховає в кишеню 9 грн. За місцевими мірками — божевільні гроші.

— Ось це наш основний контингент і є. Бабусі, дідусі, яким не вистачає пенсії на їжу. — пояснює Ганна Володимирівна.

ПК. Тобто, алкоголіків і наркоманів немає?

Ні, їм у нас не цікаво, вони збирають пляшки, за них більше платять. Ну і взагалі вони краще підуть туди, де їм наливають, а не до нас. Багато ж пункти вторсировини працюють без ліцензії, тому можуть давати більше грошей, тому що податки не платять. А нам ось довелося зменшити на 10 копійок вартість макулатури, тому що на реконструкцію закрився Обухівський комбінат (той, що знамениту туалетний папір робить — прим. автора), і возити треба далі.

ПК. Що ви не приймаєте?

Ну, всі приймаємо, ось пляшки тільки не беремо, але тут поруч є пункт прийому, так вони туди відносять. Я не приймаю крадене — наприклад, якщо бачу, що латунну табличку з могили зняли, та так не приймаю, що вони потім сюди заходити боятися. Взагалі я довіряю людям, але дуже не люблю, коли обманюють. Жінка ходила, інтелігентна начебто, лікарем-гінекологом працювала. Дивлюся, раз більше кульок важить, другий… перевірила — вона папір підклала пляшечку з водою. Більше вона до мене макулатуру не носить. Ось тільки що приніс мішок залізних банок (платять по 5 копійок за штучку — прим. автора), говорить — тут 118 штук, а мій помічник перерахував — 90. Якщо я довіряю людям, це ж не означає, що мені можна на шию сідати.

ПК. Приносять макулатуру або пластик просто так? Бо ось я не багата людина, але, чесно кажучи, ті 3-4 гривні мені погоду не зроблять, просто не хочу смітити зайвого?

Дуже рідко, практично ніколи. В основному… такі приходять, — киває головою на чергового дедульку, — а за пляшки ти не переживай, поки є такі санітари, ми без роботи не залишимося. В день від мене можуть і 3-4 машини вторсировини вивезти.

Якщо у вас вдома є щось непотрібне і ви хотіли б здати його в утиль (не заради цих копійок, звичайно, а просто щоб зробити квартиру і взагалі Київ трохи чистіше), то ось вам кликабельная карта розташування ВСІХ пунктів прийому вторсировини в Києві :

Режим роботи пунктів — 8.00-18.00

У пунктах вторинної сировини приймаються такі матеріали:

  • Склобій
  • Пет пляшки
  • Поліетилен
  • Макулатура
  • Текстильне вторсировину (ганчір’я всіх видів, крім синтетичного, мішковини та обрізків крою)
  • Алюмінієві баночки (пивні і з-під солодкої газованої води)
  • Зношені автошини

Якщо у вас є поклади чогось з цього списку, але здавати це за копійки ви вважаєте принизливим для себе — віднесіть до найближчого пункту прийому хоча б заради малозабезпечених старичків. Просто залиште біля входу в пункт — нехай ті копійки запрацюють ті, кому вони життєво необхідні.

І так, батарейки раніше здати нікуди. Поки готувала матеріал, за новою зателефонувала — нету. Як тільки з’явиться офіційне місце, ми вас проінформуємо.

Короткий опис статті: металобрухт київ ціна Що «Наш Київ» — портал еко-свідомий, ви знаєте. Ми всі дружно мінімізували в офісі паперовий документообіг, складаємо до щасливих часів батарейки і акумулятори, а за покупками ходимо виключно з еко-торбочками. Сміття ми, природно, сортуємо, і відправляємо в спеціальні контейнери. Але можна ж піти далі і здавати сміття навпростець в пункти збору вторсировини.

Джерело: Пункти прийому вторсировини в Києві | Інтернет-журнал «Наш Київ»

Також ви можете прочитати