Вартість металобрухту

Реалізація металобрухту. Статті бухгалтеру. Бухгалтеру. Клерк.

28.08.2015

Реалізація металобрухту

Експерт журналу «Оплата праці: бухгалтерський облік та оподаткування»

Металобрухт, отриманий в результаті демонтажу списаних основних засобів, підлягає здачі спеціалізованої організації. Можуть чи установи скористатися засобами від його реалізації? Як у бухгалтерському обліку відобразити цю операцію? Є реалізація металобрухту об’єктом оподаткування ПДВ? Потрібно враховувати дохід, отриманий від реалізації металобрухту, при визначенні податкової бази по податку на прибуток? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Загальні положення

Створеної в установі постійно діючою комісією з надходження і вибуття активів приймається рішення про списання об’єкта основних засобів у зв’язку з фізичним або моральним зносом та оформляється акт про списання об’єкта основних засобів (крім автотранспортних засобів) (ф. 0306003), акт про списання автотранспортних засобів (ф. 0306004).

Списання рухомого і нерухомого майна, що перебуває у федеральній власності, регулюється Положенням, затвердженим Постановою Уряду РФ від 14.10.2010 №  834 (далі — Положення№ 834).

Згідно пп. «д» ,«е» п. 4 Положення №  834 федеральні казенні установи повинні погоджувати списання нерухомого та рухомого майна з федеральними органами державної влади (федеральними державними органами), у віданні яких вони знаходяться.

Федеральним бюджетним і автономним установам надана самостійність у прийнятті рішення щодо списання рухомого майна (за винятком особливо цінного рухомого майна (далі — ОЦДИ), закріпленого за ними на праві оперативного управління або придбаного ними за рахунок коштів, виділених засновником на придбання такого майна) (пп. «ж» п. 4 Положення №  834 ).

Крім того, федеральні бюджетні та автономні установи має право самостійно приймати рішення про списання ОЦДИ, що перебуває у них на праві оперативного управління та придбаного за рахунок коштів, отриманих від приносить дохід діяльності (пп. «до» п. 4 Положення №  834 ).

Проте списання нерухомого майна (включаючи об’єкти незавершеного будівництва) і ОЦДИ, закріпленого засновником за федеральними бюджетними і автономними установами на праві оперативного управління або придбаного ними за рахунок коштів, виділених засновником на придбання такого майна, ці установи зобов’язані погоджувати з федеральними органами державної влади (федеральними державними органами), що здійснюють функції і повноваження засновника (пп. «з» ,«і» п. 4 Положення №  834 ).

У рамках Положення № 834 Мінкультури виданий Наказ від 03.10.2011 №  957. яким затверджено Порядок погодження Мінкультури РФ рішення про списання особливо цінного рухомого майна, а також федерального нерухомого майна (включаючи об’єкти незавершеного будівництва), закріпленого за підвідомчими Мінкультури РФ організаціями на праві господарського відання або оперативного управління .

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про списання федерального майна, у тому числі нерухомого (включаючи об’єкти незавершеного будівництва) і особливо цінного рухомого майна, закріпленого за підвідомчими Мінкультури організаціями на праві господарського відання або оперативного управління, затверджений Наказом Мінкультури РФ від 03.10.2011 №  956 .

В результаті оформлений комісією акт про списання затверджується керівником установи або самостійно, або після узгодження з федеральним органом державної влади (федеральним державним органом), у віданні якого воно знаходиться.

По завершенні процедури узгодження списання об’єкта майна і затвердження акта він підлягає демонтажу.

Бухгалтерський облік

Після завершення демонтажних робіт на підставі акта про списання об’єкта основних засобів (крім автотранспортних засобів) (ф. 0306003), акта про списання автотранспортних засобів (ф. 0306004) об’єкт списується з регістрів бухгалтерського обліку.

Ця операція відображається в бухгалтерському обліку такою кореспонденцією рахунків:

Короткий опис статті: вартість металобрухту Сайт являє чітко структуровану, тематичну інформацію для директорів та керівників компаній, бухгалтерів, юристів, банкірів, програмістів. Власні новини та аналітика від служби новин klerk.ru. Дуже якісний за складом аудиторії форум. банківські новини директору юристу бухгалтерський облік програміст аудит форум податкова система податки менеджер податкове законодавство

Джерело: Реалізація металобрухту / Статті бухгалтеру / Бухгалтер / Клерк.Ру

Також ви можете прочитати