Ліцензія на металобрухт

Розяснення щодо нового положення Про ліцензування діяльності

19.08.2015

Роз’яснення з новим положенням «Про ліцензування діяльності в галузі поводження з брухтом кольорових і чорних металів»

21 грудня 2006 року було опубліковано Постанову Уряду Російської Федерації №766 від 14 грудня 2006р. «Про ліцензування діяльності в галузі поводження з брухтом кольорових і чорних металів».

За даною постановою в Некомерційну організацію «Асоціація «Вторинні ресурси» стали щодня надходять десятки дзвінків від учасників ринку вторинних чорних металів. У грудні 2006 року Асоціація «Вторинні ресурси» зверталася в апарат Уряду і Міністерство промисловості та енергетики Російської Федерації з питання про ліцензування діяльності з оптової торгівлі брухтом чорних металів.

З моменту набрання чинності Постанови №766, в Асоціацію продовжують звертатися ломовиками, але коло питань став значно ширше. В період з 9 по 12 січня 2007 року Нами було проведено опитування членів Асоціації «Вторинні ресурси», а також найбільших брухтозаготівельних, ломопереробних і трейдерських організацій, але на підставі якого був сформований розширений список питань по «Положенню про ліцензування заготівлі, переробки і реалізації лому чорних металів».

15 січня 2007 року відбулася зустріч Виконавчого директора АЛЕ «Асоціація «Вторинні ресурси» Моносова Пилипа Анатолійовича з представниками Міністерства промисловості та енергетики Російської Федерації, на якій були отримані відповіді на основні питання брухтовиків.

Нижче наводимо відповіді на задані Асоціацією «Вторинні ресурси» питання:

«Відповіді Мінпроменерго за Постановою Уряду Російської Федерації від 14 грудня 2006р. №766.

Ця постанова регламентує порядок ліцензування діяльності з заготівлі, переробки та реалізації брухту кольорових і чорних металів, в першу чергу дана постанова регламентує процес самого отримання ліцензії на здійснення даної діяльності. Багато з поставлених питань регламентуються «Правилами поводження з ломом…» №369, №370. Найближчим часом планується розробка і введення в дію нових «Правил обігу…», в яких нерозкриті питання будуть визначені докладно.

— При купівлі брухту, який утворився у юридичних осіб і індивідуальних підприємців у процесі їх виробництва, можлива реалізація його ліцензованим ломовиком через склад ломообразовывающего підприємства третій стороні?

Реалізація брухту ліцензованим ломовиком можлива.

— чи Необхідно при даній угоді кожен раз проганяти завантажений вагон через ліцензований ділянку (адже тільки в такому випадку здійснюється заготівля та реалізація брухту на ліцензованому ділянці)?

Проганяти завантажений вагон через ліцензований ділянку немає необхідності.

— чи Повинно підприємство-постачальник, у якого лом утворився в процесі власного виробництва, підтверджувати це підприємству-покупцю і якщо так, то яким документом?

це питання регламентується «Правилами поводження з ломом…» №369 і ніяких змін з введенням Нових положень про ліцензування не сталося.

— Т. о. виходить, що підприємство-покупець може набувати лом у всіх організацій, але, у разі придбання брухту у «смітників», можлива перевірка правоохоронними органами – податкова, МВС, ВБЕЗ і ін. Наслідки. – не передбачувані.

Поняття заготівля брухту металів – розцінюється як повний цикл, що складається зі збору, придбання і транспортування брухту вантажним автомобільним транспортом, або кожна з цих операцій окремо? Якщо як повний цикл – то якщо проводиться збір купівля та транспортування залізничним, морським, річковим транспортом, то це не є заготівлею брухту? Якщо кожна окремо – то як можливо отримати ліцензію на транспортування заготовленого брухту?

Діяльність ліцензується у разі, якщо відбувається перехід права власності на металобрухт.

— Що розуміється в даних положеннях під вантажним автомобільним транспортом?

Будь-який транспорт, що використовується для перевезення металобрухту.

— Які документи необхідно мати при перевезенні заготовленого брухту?

Документи згідно «Правил поводження з ломом…» п. V. «Документи, необхідні при транспортуванні…» і копію ліцензії брухтопереробного, брухтозаготівельного підприємства.

— Хто буде уповноважений здійснювати контроль за транспортуванням заготовленого брухту і яка відповідальність?

Контроль за транспортуванням буде здійснюватися транспортною міліцією та органами УВС на постах міліції (КПМ та ін)

— Необхідна наявність ліцензії при здійсненні процесу зберігання брухту чорних і кольорових металів, таким організаціям як морські та річкові порти, склади тимчасового зберігання?

Якщо право власності на брухт не переходить до організації, що надає послуги по зберіганню, то ліцензія не вимагається.

— Необхідно отримання ліцензій організаціям-експортерам, які купують металобрухт завантаженим на судах або в портах?

Якщо купівля-продаж відбувається на території РФ, то ліцензію отримувати необхідно. У випадку, якщо покупка брухту відбувається поза митної території РФ, то ліцензія не потрібна. Контроль будуть здійснювати митні органи.

— Необхідна наявність ліцензії у металургійних комбінатів, які є покупцем і переробником металобрухту?

Кінцевому споживачеві металобрухту ліцензія не потрібна.

— Потрапляє під поняття заготівлі, переробки та реалізації брухту оптова торгівля, коли металобрухт є Товаром, і момент закупівлі Товару у Постачальника збігається з моментом його реалізації Замовнику. Таким чином, при даних операціях металобрухт не транспортується, не переробляється і зберігається в оптовій організації? Необхідно отримання ліцензії для здійснення оптової діяльності?

Для здійснення оптової торгівлі металобрухтом ліцензія необхідна. Діяльність ліцензується у будь-якому випадку, якщо є факт переходу права власності на металобрухт.

— чи Є законною оптова торгівля металобрухтом без ліцензії на заготівку, переробку і реалізацію лому?

При здійсненні оптової торгівлі ломом без ліцензії настає відповідальність згідно з Кпап стаття 14.1. Здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії)

— чи Має право ліцензована організація купувати і продавати перероблені і завантажені у напіввагон, контейнер або судно брухт і відходи металів на території інших суб’єктів Російської Федерації, незалежно від того, де цієї організації була видана ліцензія.

Ліцензована організація має право купувати і продавати лом на території всіх суб’єктів Російської Федерації. При здійсненні заготівлі та переробки брухту на території інших суб’єктів РФ необхідна подача повідомлення місцевим накази органам відповідно до нових Положень.

За п. 12 і 13 Постанови №766

— чи Потрібна подача в ліцензуючий орган копій запитуваних документів, які необхідно тільки перелік відомостей у тексті заяви? При відкритті нових виробничих майданчиків, необхідно надання копій документів на знову придбане обладнання?

У будь-якому випадку в ліцензуючий орган подаються копії документів згідно п.5 б), в) Положень про ліцензування №766.

— Необхідно направляти ліцензіату, що має ліцензію, надану ліцензіюючим органом одного суб’єкта Російської Федерації повідомлення у ліцензуючий орган іншого суб’єкта Російської Федерації при реалізації брухту на території останнього?

При реалізації брухту на території іншого суб’єкта РФ повідомлення направляти не потрібно.

— Яка відповідальність за порушення ліцензійних вимог?

Відповідальність згідно з Кпап.

— Хто має право здійснювати контроль за дотриманням ліцензійних вимог?

Ліцензійні органи суб’єктів РФ і органи уповноважені ними.

— З якого числа набирає чинності ця постанова?

Нормативно-правові акти Уряду РФ набирають чинності через 7 днів з моменту офіційного опублікування, якщо в них не встановлено інший термін.

— Необхідно ліцензованої організації отримання даних про наявність ліцензії у своїх контрагентів? Якщо так, то що необхідно вимагати у контрагента – ксерокопію ліцензії, нотаріально завірену копію ліцензії, завірену копію ліцензії ліцензіюючим органом, № ліцензії?

Обов’язкового отримання даних про наявність ліцензії у контрагента не потрібно. Існуючі нормативно-правові акти це не регламентують. При здійсненні оптової діяльності ліцензованим ломовиком бажано, але не обов’язково вказувати в договорі номер ліцензії свого контрагента.

— Хто і як контролює наявність ліцензії у продавця-покупця?

Існуючі нормативно-правові акти не регламентують.»

Вищезазначені роз’яснення щодо положень про ліцензування отримані поки лише в усній формі і сформульовані Виконавчим директором Асоціації. У найближчі дні буде отримано офіційну відповідь на узагальнені запитання, який буде опублікований на нашому сайті. Також, у лютому 2007 року, АЛЕ «Асоціація «Вторинні ресурси» планує проведення заходу, роз’яснює Нові «Положення про ліцензування…», на яке будуть запрошені органи державної влади та органи ліцензування суб’єктів Російської Федерації.

Короткий опис статті: ліцензія на металобрухт

Джерело: Роз’яснення з новим положенням «Про ліцензування діяльності в галузі поводження з брухтом кольорових і чорних металів»

Також ви можете прочитати