Без рубрики, Різне

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди та ціни

03.04.2017

Скільки коштує чорна ікра і від чого залежить ціна

Вартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

На сьогоднішній день чорна ікра є вишуканим, дорогим делікатесом і невід’ємним елементом статусного застілля.

Чорна ікра володіє неперевершеним смаковим якістю і багата різними макро — і мікроелементами.

Спецпропозиції, акції і знижки допоможуть суттєво заощадити при купівлі чорної ікри.

Подарункова упаковка для ікри здатна підтримувати необхідну температуру продукту і допоможе додати вашому презенту солідний і урочистий вигляд.

Чорна ікра — не просто вишуканий делікатес, що привертає увагу гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів та імператорів. Ікра — така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способи її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, ціною.

«Чорне золото» — як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що непідготовлена людина миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов’язані.

Від чого залежить вартість чорної ікри

Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорною називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерлядь, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги — найбільша за розміром, саме вона вважається самою дорогою. Ця риба з-за масового винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менш 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра — менш велика і наступна за цінності: чудові смакові якості роблять її самою популярною. Завдяки великій кількості аквакультурних ферм та сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступніше, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак володіє своїм особливим смаком, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді — найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не так цікавий, як у всіх інших, так і за розмірами вона поступається ікри білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства має бути обрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників воліють так звані індустріальні системи вирощування, де риба утримується за зразком бройлерів на птахофабриках — в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» з допомогою фільтрів. Така економія на умовах змісту осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим більше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо ціноване гурманами.

Спосіб вилучення :

 • забойная — ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна — ікра-сирець, одержувана від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт — від вбитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, — це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто — для цього потрібно докласти дуже багато зусиль і майстерності, якими не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» — так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вигляд: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засолюється з консервантом або без нього та, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити термін її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається тепловій обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, проте довше зберігає свіжість;
 • паюсна ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублів. Для порівняння, той же кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Тим не менш ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ікра білуги — найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограма — до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найбільш цінних видів чорної. Ціна на них починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому така вартість актуальна лише для крупної фасовки (500-1000 м). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорною осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особини не менш ніж 15-річного віку, то її ціна складе від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжья ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів буде коштувати від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, — від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна становитиме не менше 4500 за 100 грамів.

найдорожча в світі ікра — це осетрова ікра кольору золота. Благородний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру одержували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра пакувалась в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайної стерляді і продається вона за звичайною ціною.

Можна придбати ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки та акції. Деякі виробники, наприклад, «Російський ікорний дім», в різні періоди пропонують придбати продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасовка, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або в якихось постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цієї родини занесена в Червону книгу, та введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри — підтримання жорстокого нелегального бізнесу, з-за якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров’я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: видають за справжню імітацію ікри або фарбують у потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, що пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам’ятають, як в часи Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників у штучному завищенні цін.

насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. У результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилася на 90%, багато видів опинилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з’являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових як і раніше дуже мало, вид вкрай складний у розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Все це необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.

Кількість осетрових господарств у Росії, на жаль, не так велико: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і є високовитратним. Тим не менш, придбати легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням усіх вимог безпеки, цілком можливо. Хай небагато з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з нагоди урочистого» — варто.

Виробники чорної ікри

При покупці чорної ікри багато хто замислюється: як вибрати продукцію дійсно високої якості? Як ми вже говорили, головною рекомендацією буде звернення безпосередньо до виробника, який надає сертифікати і гарантує безпеку свого продукту. В описі ікри повинен бути зазначений вид риби, спосіб вилучення продукту, тип заготовки: пастеризація або просто посол, з додаванням або без консерванту.

Ми рекомендуємо звернути увагу на продукцію найбільшого російського виробника — «Російського икорного будинку». Відмінною рисою роботи компанії є турбота про комфортному утриманні риби: на відміну від багатьох осетрових господарств, рибу тут дійсно тримають у чистій проточній воді і разом із звичайними застосовують спеціальні збалансовані корми, що дозволяє отримувати найкращий смак кінцевого продукту. Недарма продукція саме цієї компанії багато років поспіль нагороджується золотими медалями і гран-прі на престижних міжнародних і російських виставках і експортується в багато країн світу.

«Російський ікорний дім» пропонує чорну зернисту ікру чотирьох сортів: «Стандарт», «Класік», «Преміум» та «Імперіал». Також для цінителів доступна паюсна ікра, яка виготовлена за унікальною технологією, спеціально розробленої для Роскосмосу. Компанія регулярно проводить акції і робить істотні знижки на продукцію — до 30%. Для тих, хто хоче зробити смачний сюрприз своїм близьким, в інтернет-магазині фірми представлена красива подарункова упаковка.

Короткий опис статті: скільки коштує метал за кг Чорна ікра: класифікація за видами риб та умов їх тримання, класу продукту і способу отримання. Ціна на чорну ікру в Москві і в світі. Причини високої вартості ікри і методи економії.

Джерело: Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди та ціни

Також ви можете прочитати