Без рубрики, Різне

Скільки коштує чорна ікра за 1 кг?

03.04.2017

Скільки коштує чорна ікра за 1 кг?

Скільки коштує чорна ікра за 1 кг?

Швидкий відповідь: від 12 тисяч рублів за кілограм.

Чорна ікра — це не просто чергове ласощі, яке коштує нечуваних грошей, але і вкрай корисний для здоров’я продукт — справа в тому, що в ньому міститься безліч корисних елементів і вітамінів, про що вам може розповісти будь-який лікар. Втім, про це ми розповімо вам трохи нижче.

Про ціни на чорну ікру

найдешевша ікра — севрюжья, вона оцінюється приблизно в 12 тисяч рублів за один кілограм. З російського осетра оцінюється дорожче — приблизно в 500 євро (якщо говорити про супермаркетах) і до 1000 євро за кордоном. Ну а найдорожчою є ікра білуги, вартість 500-грамової баночки якої становить близько 500-700 євро. Найцікавіше, що на заході вона оцінюється в 8-10 разів дорожче, ніж в нашій країні.

Користь чорної ікри

Даний продукт рекомендується розглядати як профілактичний і загальнозміцнюючий засіб для організму. В ньому ви можете знайти мінерали (кальцій, фосфор, йод, магній і так далі), поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, велика кількість білка, фолієву кислоту, вітаміни… Ікра самим сприятливим чином впливає на роботу головного мозку, підвищує імунітет, значно покращує пам’ять, знижує ризик виникнення тромбів, сприяє поліпшенню кровообігу. Жирні кислоти служать відмінним профілактичним засобом проти розвитку онкологічних захворювань і покращують функціонування нервової системи. Також продукт стимулює вироблення тестостерону та серотоніну, а ще, як не дивно, позитивним чином позначається на зорі.

Часто цей вид ікри рекомендують вживати при недокрів’ї і вагітності. До речі, вагітні дівчата тут знайдуть для себе буквально цілий склад необхідних елементів. Правда, все добре в міру і це в повній мірі відноситься до даного продукту — зловживати чорною ікрою не потрібно, оскільки в ній дуже багато солі, вона сприяє появи білка в сечі і небажана для осіб, які страждають від підвищеного тиску.

Про видобуток ікри

90% всіх світових запасів ікри «знаходиться» в Каспійському морі, проте вилов також ведеться в Приамур’ї, пониззя Дунаю, Причорномор’ї. У нашій країні основна частина обороту ікри припадає на чорний ринок, і пов’язано це з забороною на вилов тільки певного кількість осетрових риб. Згідно з дослідженнями одного з незалежних агентств, офіційно в Росії в 2010 році виробили близько 19 тонн продукту, а нелегали за цей же термін змогли зробити більше 200 тонн делікатесу. Різниця, як бачите, величезна.

Існують так звані аквакультурные господарства, де рибу отримують у спеціальних водоймах. Як правило, цей спосіб дуже вигідний для розведення багатьох риб, але тільки не осетра. Справа в тому, що на одного осетра необхідний як мінімум 1 кубічний метр води, а росте він протягом 10 років. Навіть враховуючи той факт, що попит на чорну ікру досягає величезних масштабів, такий бізнес є малорентабельним.

Сьогодні основними експортерами ікри є п’ять країн: Росія, Казахстан, Туркменія, Азербайджан та Іран (можна також згадати Ізраїль — тут осетрових вирощують штучним шляхом, правда, експорт ікри мінімальний).

Короткий опис статті: скільки коштує 1 кг чорного металу Швидкий відповідь: від 12 тисяч рублів за кілограм. Чорна ікра — це не просто чергове ласощі, яке коштує нечуваних грошей, але і вкрай корисний для

Джерело: Скільки коштує чорна ікра за 1 кг?

Також ви можете прочитати