Ціна на металобрухт

Світові ціни на металобрухт повільно знижуються під впливом низького

01.09.2015

В останні роки для світового ринку металобрухту були характерні виражені коливання попиту і цін. Металургійні компанії в Середземномор’ї і в країнах Східної Азії набували це сировина «хвилями»: двох-тритижневі періоди активності змінювалися паузами, продолжавшимися від місяця до півтора.

У першому кварталі поточного року попит на брухт на основних ринках був більш рівномірним. Це зіграло чималу роль у збереженні відносної цінової стабільності. Проте в середині квітня на ринку почалася, можна сказати, класична пауза. Попит на металобрухт скоротився в Східній Азії і Туреччини, оскільки основні споживачі мають в даний час достатніми запасами сировини і не потребують їх поповненні.

Мінімальна купівельна активність у даний час має своєю першопричиною високі обсяги закупівель на початку квітня, коли багато металургійні компанії скуповували лом, розраховуючи на зростання продажів довгомірної продукції і підйом в будівельній галузі. Ці надії не зовсім виправдалися. Арматура так і не зросла в ціні в Східній Азії, ні на Близькому Сході. В результаті продавцям довгомірного прокату довелося знову зменшити котирування тимчасово призупинити закупівлі сировини.

Турецькі компанії з початку другої декади квітня практично припинили закупівлі американського металобрухту HMS 1&2 (80:20). Котирування на нього залишаються на рівні близько $450 за т CFR але майже не підтверджуються реальними угодами. Лом А3 з СНД купується турецькими компаніями в невеликих кількостях по $430-440 за т CFR. На цей же рівень опустився і європейський матеріал. В цілому вартість металобрухту в Європі скоротилася за останні два тижні на 5-10 євро за т. Враховуючи, що довгомірний прокат в регіоні повільно дешевшає, європейським трейдерам важко розраховувати на підвищення цін на лом в травні.

В Азії основні споживачі в середині квітня також покинули ринок, а решта ведуть досить жорстку політику, вимагаючи поступок від постачальників. Японська компанія Tokyo Steel Manufacturing, найбільший покупець металобрухту в країні, з початку квітня п’ять разів знижувала закупівельні ціни, зменшивши їх в цілому на 2,5 тис. ієн (більше $30) за т. Експортні котирування на японський лом Н2 при поставках в Корею скоротилися від $415 за т FOB у першій половині квітня до $405 за т FOB в даний час. Американський матеріал HMS 1&2 (80:20) знизився поки до $450-460 за т CFR, але регіональні металурги вимагають більш серйозних поступок.

У зв’язку з цим в самих США на ринку брухту переважають песимістичні очікування. Збори сировини останнім часом були досить рясними, в той час як обсяги експорту скоротилися, а місцеві споживачі ведуть гру на пониження. Втім, у них немає іншого виходу: котирування на довгомірний прокат у США останнім часом опускаються з-за слабкого попиту.

Тим не менш, істотного спаду на світовому ринку брухту в найближчому майбутньому все ж не передбачається. Стабілізуючу роль може взяти на себе Китай. У середині квітня компанія Shagang, за деякими даними, придбала велику партію американського матеріалу по $460 за т CFR, тобто трохи нижче ринку. До цього американський лом в Азію поставлявся в основному в контейнерах, так як витрати на доставку в цьому випадку трохи нижче.

Збільшення обсягів виплавки сталі в Китаї до понад 2 млн. т на день початку квітня, очевидно, сприяє розширенню попиту на металобрухт в країні. При цьому, китайська металургія навряд чи може бути забезпечена цією сировиною тільки за рахунок внутрішніх джерел. За оцінками місцевих аналітиків, в поточному році Китай може ввезти з-за кордону до 10 млн. т брухту. У першому кварталі 2012 року цей показник склав, правда, менше 1,3 млн. т, але, за даними трейдерів, багато китайські компанії зацікавлені в імпорті металобрухту і чекають тільки досить вигідних цін. При нинішній вартості брухту (близько $520 за т з доставкою для матеріалу, відповідного HMS № 1) такі закупівлі мають сенс при ціні $450 за т CFR. Так що, у випадку здешевлення металобрухту нижче цієї позначки в Азії китайські компанії можуть швидко втрутитися і відновити рівновагу.

Короткий опис статті: ціна на металобрухт Журнал «Брухт» – це перше і поки єдине видання в Україні, адресований компаніям, що працюють на ринку заготівлі та переробки брухту чорних і кольорових металів. Металобрухт, Брухт журнал, Металобрухт ЗМІ, Брухт чорних металів, Брухт кольорових металів, Чормет, кольорові метали, Втормет, Ринок металобрухту, Ринок брухту, Переробка металобрухту, Переробка брухту, Обладнання металобрухт, Класифікація металобрухту, купимо Металобрухт, Брухт продам, Металобрухт ціни, Продаж металобрухту, Купівля металобрухту, Металобрухт форум, Експорт металобрухту, Імпорт металобрухту, Металобрухт Київ, Металобрухт Київ ціна, Металобрухт Дніпропетровськ, Металобрухт Харків, Металобрухт Луганськ, переробка відходів, ціни на брухт, ціни на металобрухт, Брухт, прийом металобрухту, прийом брухту, переробка лома, переробка металобрухту, лом міді, продам металобрухт, продам лом, купимо лом, купимо металобрухт, утилізація і переробка, китайське обладнання для переробки та утилізації металобрухту, перевезення металобрухту, експорт металобрухту, здати лом, здати металобрухт

Джерело: Світові ціни на металобрухт повільно знижуються під впливом низького попиту — Журнал «Брухт»Журнал «Брухт»

Також ви можете прочитати