Ціна на мідь за кг, прийом брухту міді, вартість бронзи і латуні

23.07.2015

Волга метал
Мідь і її сплави

Одним з найбільш важливих, давніх та популярних металів є мідь. Вона відома як в середовищі інженерів електриків, так і у людей, які працюють в гуманітарних областях — скульпторів, літераторів, істориків. Зараз ми спробуємо розібратися в таких питаннях: скільки коштує мідь. з чим її можна порівняти, які сплави на її основі існують і як вигідно здати брухт міді.

Мідь і золото — два зовні схожих кольорових металу. Проте життєві спостереження далекі від наукових знань. Чисте золото або чисту мідь зазвичай ми не зустрічаємо, найчастіше нам трапляються сплави, засновані на цих металах, причому саме в сплавах золота у великих кількостях присутній мідь. Відповідно це впливає на ціну за кілограм міді або золота.

Під час прийому брухту міді фахівець може визначити на око якість металу, навіть не доторкаючись до нього. Як йому це вдається?

Золото і мідь мають різний колір. Буває, звичайно, багряне золото, але вважати його самородком не можна, так як в ньому містяться інші метали. Зустрічається також золотиста латунь, ціна за кілограм якої досить висока, але вона теж є сплавом, а не самородком. На відміну від золота, що має в чистому вигляді яскраво виражений жовтий колір, червона мідь. Природно, що з точки зору хімії, золото і мідь мають досить багато спільного, недарма вони в таблиці Менделєєва знаходяться в одній групі. Все ж з сріблом у міді більше подібностей, ніж з жовтим золотом.

Відомо, що вартість міді нижче вартості срібла, але обидва металу мають низку однакових властивостей: теплопровідністю та електропровідністю. Крім того, у вигляді іонів вони мають схожу бактерицидну дію. Наприклад, очні краплі для боротьби з кон’юнктивітом додають нітрат срібла та сульфат міді.

Ціна на мідь залежить від області її застосування. Мідь використовується не тільки при виготовленні дроту і струмопровідних деталей апаратури або в фармацевтиці. Як з чистої міді та її сплавів роблять знаряддя праці та інструменти. Крім цього, неспроста у артилерійських снарядів і гільз патронів жовтий колір, бо зроблені вони з бронзи (сплаву міді з цинком). Але чому конструктори, незважаючи на те, що ціна на латунь набагато вище, віддали перевагу її, а не більш дешеві чорні сплави або легкий алюміній? Латунь легко обробляється тиском і має високу в’язкість. У зв’язку з цим — відмінна опірність ударним навантаженням, які створюються пороховими газами. З таким рядом переваг, не має значення, скільки коштує латунь.

Практично всі артилерійські латунні гільзи використовуються повторно. Не знаю, як у наш час, але у воєнні роки в кожному артилерійському дивізіоні перебував чоловік (як правило, офіцер), який був відповідальний за те, щоб стріляні гільзи збиралися вчасно і вирушали на перезарядку.

Важлива якість латуні: вартість кілограма латуні менше ціни за кг бронзи — ще одного відомого сплаву на основі міді.

З самого початку бронзою іменувалися виключно сплави міді та олова. Однак ціна на мідь і олово значно різниться, олово — дорогий метал. До того ж сукупність Cu — Sn не дає можливості отримати тих властивостей, які хотілося б мати в сплаві на основі міді. Сучасна бронза може взагалі не містити олова, а мати в своєму складі алюміній, кремній, марганець і т. д. Це значно поліпшило якість і зменшило ціну на бронзу.

У наш час бронза, насамперед, асоціюється з пам’ятниками. Але крім виготовлення монументів, бронза, ціна за кілограм якої досить прийнятна, широко застосовується в багатьох інших галузях, наприклад, машинобудування або при створенні бронзових вкладишів, втулок, світильників, капканів, без яких не може обійтися жоден хімічний апарат.

У всьому світі за обсягом споживання і виробництва мідь займає третє місце, поступаючись заліза і алюмінію. Щоб зберегти екологію, важливо відновлювати ресурси міді з допомогою прийому брухту міді і її подальшої переробки. Загальновідомо, що повторне використання металів зберігає запаси природних руд. В даний час можна дуже вигідно здати брухт міді. якщо користуватися послугами великих фірм, які мають ліцензії.

Вартість міді залежить від її стану та кількості. Якість визначається відсутністю різних речовин (миш’яку та ін.).

Мідь — життєво необхідний елемент для рослин, тварин і людей. Сергій Єсенін писав:

У мене в руках досить сили,

У волоссі є золото і мідь.

З приводу волосся не ручаюся, але от в печінці мідь виразно присутній і в досить великих кількостях: на кожний кілограм міді доводиться 0,004 мг. Є вона так само в крові й бере участь у кровотворенні і ферментативному окисленні.

Мідь є важливим мікроелементом рослин. Якщо міді недостатньо в ґрунті, то рослини можуть взагалі не приносити плодів. Добрива, у складі яких присутній мідь (ціна за кілограм в цьому випадку буде значно відрізнятися від міді, що використовується в промислових цілях), сприяють синтезу жирів, білків і вітамінів і підвищують стійкість до морозів багатьох культур сільського господарства.

Короткий опис статті: мідь ціна Прийом металобрухту — це купівля брухту чорних і кольорових металів, пункт прийому металобрухту в Нижньому Новгороді, купівля та вивезення металобрухту демонтаж металоконструкцій, демонтаж спецтехніки вийшла з ужитку, купівля ломів металів, пункт прийому металобрухту, купівля металобрухту, демонтаж верстатів, прийом металу, брухт металів

Джерело: Ціна на мідь за кг, прийом брухту міді, вартість бронзи і латуні в Нижньому Новгороді

Також ви можете прочитати