Без рубрики, Різне

Ціни на металобрухт, від чого залежать ціни за 1 кг брухту?

03.04.2017

Чому змінюється ціна на чормет і кольорові метали?

Ціни на металобрухт, від чого залежать ціни за 1 кг брухту?

Покоління, заставшее радянські часи, досі не сприймає динаміки ринкових цін. Дійсно, регульована вартість товарів, що встановлюється в часи СРСР – виступала додатковим критерієм стабільності. Хліб, ковбаса та інші товари, коштували однаково як у селі Улыбаево, де населення складало три хати, так і по магазинах далекій Твері. Сучасні ринкові умови запускають ціни на своєрідний «вир», змушуючи їх стрибати непередбачувано в діаметрально протилежних напрямках. Все сказане відноситься безпосередньо і до такого не побутового аспекту товарно-грошових відносин, як металобрухт. З незначним зростанням економіки Росії в 2017 році ціна за 1 кг металобрухту відносно стабільна тенденція зростання зберігається з 2016 року і здавати відходи металу менше не стали.

Якщо вас цікавлять середні ціни на різні види металобрухту, дивіться статті:

Основні критерії, які становлять вартість металобрухту

Сьогодні основна відмінність формування ціни на металобрухт, від тієї ж самої буханки хліба – відсутність собівартості. Якщо виробництво товару вимагає сировина, обладнання, витрати на енергетичні і трудові ресурси, то лом металу – вже готовий виріб, як правило, непридатне до подальшої експлуатації і які в силу об’єктивних причин. Безсумнівно, частина металевих відходів, навіть відпрацювавши експлуатаційний ресурс, ті ж труби, наприклад, залишаються придатними для подальшого використання. Ця категорія становить ділової лом. тому ціна за кг на неї розраховується за власними правилами, але залежить від ціни на чорний метал.

Ціни на металобрухт, від чого залежать ціни за 1 кг брухту?

На фото труби б/у — діловий метал. Його ціна залежить від цін на металобрухт і від ряду інших факторів

Навпаки, відходи чормету в металобрухт, підлягають подальшої переробки для використання в металургії, – основна частка вторинного металу, що надходить на пункти його приймання. Їх вартість визначається трьома базовими факторами:

  • ринкова кон’юнктура;
  • внутрішній попит;
  • регіональні особливості.

Звичайно, до уваги не приймаються такі особливості як якість лому безпосередньо. Тобто, категорія здаються відходів, згідно ГОСТ, а також рівень забур’яненості металобрухту.

до Речі, пункти прийому металобрухту, де можна здати металобрухт, здати машину і т. д. — не контролюють ціну металобрухту. Ціни не залежать від приймальників.

Від світової кон’юнктури до регіональної виробничої інфраструктури

Перший критерій безпосередньо прив’язаний до такого економічного аспекту, як вартість сировини (руди). Ця категорія ціноутворення залежить від ряду додаткових факторів, які включають затребуваність, світові запаси, квоти, встановлені на видобуток або експорт, масштабні промислові проекти світового рівня. Все це відображається зміною вартості сировини на світових біржах, відповідно, стрибками цін. Тому ціна на металобрухт (за кілограм, за тонну) в Іркутську, Усть-Каменогорську (Казахстан) або Москві може бути як однакової, так і абсолютно різною.

Другий основоположний чинник ціноутворення металевого брухту – внутрішня кон’юнктура. На вітчизняному ринку серед критеріїв утворення вартості металобрухту присутні: курс валют, внутрішній попит і сезонні коливання. Крім того, внутрішній ринок піддається високої чутливості до експортних мит, також вносять свій внесок у вартість металевих відходів.

Ціни на металобрухт, від чого залежать ціни за 1 кг брухту?

Якщо в якомусь місті розміщений держзамовлення (наприклад, на оборонку — як на фото) ціна за тонну металобрухту відразу ж зросте

На локально – регіональному рівні, ціна металобрухту також мінлива, ця ціна може піддаватися істотним стрибків незалежно від часу року і цін на біржі. Це пов’язано з наявністю держзамовлення конкретного металургійному або промисловому підприємству, різко підвищує попит на чавун і сталь. Сюди ж відносяться великі будівництва локально масштабу. Альтернативний чинник регіонального формування ціни на брухт металу – стихійні лиха. Відповідно їх масштабом, попит на металобрухт може зрости як на рівні регіону, так і по країні в цілому. Важливий фактор формування вартості металобрухту на регіональному рівні – виробнича інфраструктура. Наявність металургійних, машинобудівних підприємств, інших галузей важкої промисловості – критерій високого попиту на вторинний метал, відповідно, його ціну.

Кольоровий брухт

Більш стабільна категорія металевих відходів. Вартість кольорового брухту визначається переважно видом металу. Для сплавів важливим фактором ціноутворення виступає процентний вміст найбільш дорого кольорового металу. Наприклад, оцінюючи лом бабіта. приймальник буде виходити з марки з’єднання. Таким чином, сплав Б88 істотно перевершить за вартістю марку Б16, де вміст олова практично в чотири рази нижче.

Автобудування серйозним чином впливає на ціни кольорового брухту

Зовнішні фактори, що формують вартість брухту кольорових металів – розвиток галузей авіа-і суднобудування, а також виробництво легкових автомобілів, побутового електронного обладнання. Наприклад, виготовлення космічних літальних апаратів вимагає більшість кольорових металів у чистому вигляді, тоді як у машинобудуванні затребувані переважно антифрикційні сплави.

Якісний аспект зміни ціни

Цей критерій однаково працює для металобрухту обох сортів: кольорового і чорного. Основні параметри якості металевих відходів їх фізична форма і ступінь засміченості. Найбільша вартість вторинних чорних металів встановлюється для габаритного брухту, категорії 3А, 5А, 12А, 17А. Менші розцінки встановлюються на відходи арматури і дротовий лом – категорія 13А, а також сталеву стружку – 16А.

Ступінь засміченості брухту або «засмічення» — другий параметр, який на багатьох пунктах прийому, може визначатися персоналом на око. Втім, філії великих брухтозаготівельних підприємств підходять до цього питання більш ретельно, завдяки наявності відповідного обладнання. Останнє нерідко використовується для оцінки частки кольорових металів здаються в сплавах.

Людський фактор

Ще одна особливість – визначає вартість брухту металів в локальних масштабах. Здача металобрухту перекупникові – невеликому приватному пункту приймання виявиться не такою вигідною, як співпрацю з великої брухтозаготівельній компанією. Однак філії великих підприємств, що збирають металобрухт доступні не у кожному населеному пункті. Ще один фактор локального масштабу – ринок збуту металевих відходів. Багато підприємств, закуповуючи металобрухт, воліють експортувати його, що забезпечує більший прибуток, ніж задоволення потреб вітчизняної промисловості. Це також може вносити свої корективи в ціну брухту металів. Великий зарубіжний замовлення може підняти вартість металевих відходів.

Сезонні коливання вартості металобрухту, також можна віднести до людського фактору. Зниження ціни на лом на початку зимового періоду пов’язано з несприятливими умовами для його збору. Втім, початок нового календарного року, нерідко супроводжується зростанням вартості металевих відходів і тут можна угледіти руку людини, а точніше особливості бюджетного планування витрат підприємств і масштабних промислових проектів.

Резюме

Незважаючи на коливання цін, збір металобрухту залишається досить вигідним видом діяльності, чому сприяє подальша інтенсифікація промислового виробництва і скорочення запасів рудної сировини. Оптимальним часом для здачі брухту металів, залишається літній період, іноді початок календарного року. Якщо не відштовхуватися від сезонного фактора, то вигідні вікна під реалізацію металобрухту: масштабні промислові проекти, отримання держзамовлення та інші фактори, що різко підвищують попит металургійної галузі.

Короткий опис статті: динаміка цін на металобрухт Ціни на металобрухт залежать від безлічі факторів — від локальних до світових цін на чорні метали. Останній фактор самий значний — ціна на брухт безпосередньо

Джерело: Ціни на металобрухт — від чого залежать ціни за 1 кг брухту?

Також ви можете прочитати