Скільки кошту металобрухт

Ціни на ринку металобрухту, ціна брухту

20.09.2015

23-30 жовтня 2006

Ситуація на світовому ринку сталі залишається складною та двоїстою. З одного боку, багато компаній у різних регіонах світу як і раніше розраховують на підвищення цін найближчим часом (особливо це відноситься до довгомірної продукції), але, з іншого боку, спеціалісти спостерігають значне погіршення ринкової кон’юнктури. Різке збільшення об’ємів китайського експорту і ріст об’єму запасів готової продукції призводить до зниження об’єму продаж, яке може прийняти довгостроковий характер. Низка меткомпаній уже скоротили виплавку сталі, інші-збираються наслідувати їх приклад на початку майбутнього року.

Напівфабрикати

Китайський уряд з 1 листопада запровадив 10%-ве мито на експорт сталевих напівфабрикатів, чавуну і ряду кольорових металів. Це нововведення, покликане скоротити вивіз з країни сировини та продукції з незначною доданою вартістю, не було досконалої несподіванкою, тим не менше, воно застало зненацька багатьох учасників ринку.

Наслідки цього кроку можуть бути вельми серйозними. В кінці жовтня китайські компанії пропонували на експорт заготовки за цінами близько $400-405/т FOB для клієнтів у країнах Східної Азії та сляби за $380-410/т FOB. Таким чином, щоб компенсувати введені мита, їм доведеться підвищити ціни приблизно на $40/т. Зараз ринок явно не готовий до такого кроку, так як більшість споживачів не відчувають гострої потреби в напівфабрикатах. Тому найближчим часом китайцям доведеться або згортати поставки, або нести збитки. Крім того, має збільшитися пропозиція напівфабрикатів, особливо, слябів, на ринки західних країн, де ціни істотно вище, ніж в Азії. У США, наприклад, вартість слябів досягає $510-530/т C&F.

Для російських і українських виробників напівфабрикатів введення експортних мит в Китаї є, без сумніву, сприятливим чинником. Якщо китайські компанії зменшать обсяги продажу за кордон, в тій же Азії виникне дефіцит заготовок, хоча, з урахуванням вартості доставки, цей регіон зараз не надто привабливий для металургів з країн СНД. Зате, судячи з усього, можна очікувати припинення китайського демпінгу на Близькому Сході. Поява там китайських заготовок у великих обсягах змусило росіян і українців знизити ціни на аналогічну продукцію на $5-10/т порівняно з першою половиною жовтня — до $415/т FOB. Так як потреба в довгомірних напівфабрикатах в регіоні, швидше за все, зросте, можна розраховувати на повернення до колишнього рівня. У той же час, сляби, внаслідок відносної слабкості західних ринків, навряд чи в осяжному майбутньому залишать свій нинішній ціновий інтервал між $410 до $500 за т FOB.

Конструкційна сталь

Підвищення цін на китайські заготовки, очевидно, буде стримуватися і депресією на регіональному ринку конструкційної сталі. Попит на продукцію будівельного призначення, в принципі, досить стабільний по всій Східній Азії, але надлишок пропозиції призводить до ослаблення цін. У самому Китаї вартість арматури скорочувалася більшу частину жовтня. Виробники в східних провінціях в кінці місяця пропонували її, в середньому, по 2850-3000 юанів/т ($357,5-376,5) ex-works — на 100-150 юанів/т дешевше, ніж місяцем раніше. На Тайвані арматура також втратила в ціні близько $10-20/т порівняно з початком жовтня. Місцеві компанії продають її за $430-440/т ex-works в місцевій валюті.

Експортні постачання китайської арматури в Корею, часом, здійснюються за вкрай низькими цінами — $380-390/т C&F. Однак, по більшій частині, вартість даної продукції все ж досягає $390-420/т FOB. В країнах Перської затоки вона доходить і до $465-485/т C&F, що, втім, значно дешевше, ніж у інших постачальників. Турецькі компанії вже були змушені зменшити ціни на арматуру до $510-515/т CFR для близькосхідних покупців. Російські та українські компанії утримують поки колишній рівень — $470-495/т FOB — завдяки високому попиту на ринку РФ.

В Європі спостерігаються значні відмінності між півднем і північчю. Країни, що належать до басейну Балтійського і Північного морів, демонструють стабільність цін на конструкційну сталь. Вартість арматури в Німеччині і зовсім досягає €500-520/т з доставкою, а турецька коштує близько €480-500/т C&F. У той же час, Середземномор’ї переповнене імпортною продукцією, що негативно впливає на ціни. Іспанські та італійські заводи, вимушені конкурувати з постачальниками з Туреччини і азіатських країн, опустили свої ціни до €450-460/т ex-works, що еквівалентно імпортним C&F.

Правда, цей спад стосується, в основному, дешевої комерційної продукції. Більш якісна (балки, профілі, високовуглецева катанка) як і раніше користуються підвищеним попитом, а її вартість і не думає знижуватися. Навпаки, повідомляється про подорожчання катанки drawing на €20-30/т порівняно з початком жовтня — до €490-510/т ex-works.

Американські компанії розраховують на збереження нинішніх цін на довгомірний прокат до кінця року. На їхню думку, попит дещо скоротився останнім часом з-за наявності великих запасів, однак при цьому трейдери зменшили закупівлі сталі в іноземних постачальників.

Листова сталь

Азіатський ринок листового прокату до кінця жовтня в основному стабілізувався. При цьому, більшість його учасників не прогнозують істотних змін і в найближчі кілька місяців. Так, японські експортери пропонують г/к рулони з поставкою у I кварталі 2007 р. за цінами близько 520-530 дол/т FOB, що незначно поступається нинішньому рівню — $520-540/т FOB. Приблизно такі ж ціни встановили на листопад і провідні тайванські виробники. Китайський гарячекатаний штрипс надходить на Тайвань за цінами близько 520-530 дол/т C&F, що на $20-30/т менше, ніж пропонують місцеві компанії. Менш якісна продукція котирується істотно нижче — в районі $480-500/т C&F при поставках в Південно-Східну Азію. Спостерігачі повідомляють про повільному зниженні цін на китайський прокат як всередині країни, так і за кордоном.

Втім, як попереджають аналітики, ця відносна стабільність може зберегтися тільки в випадку безперешкодного китайського експорту в західні країни. Між тим, багато європейські компанії вже висловлюють стурбованість з приводу різкого збільшення обсягу імпорту плоского прокату з КНР в країни регіону. За даними зовнішньоторговельної статистики, в січні-липні в ЄС було завезено близько 1,7 млн. т цієї продукції, а за підсумками всього року цей показник може досягти 4 млн. т.

Азіатські металурги не без підстав побоюються, що, якщо Єврокомісія поставить межа цього зростання, незатребувана китайська продукція, що не знаходить збуту всередині країни, рине в країни регіону. Між тим, деякі місцеві компанії вже оголосили про скорочення обсягів виробництва та/або експорту прокату в IV кварталі. Серед них, зокрема, корейська POSCO, тайванські China Steel і Chung Hung Steel.

Відносною стабільністю відрізняється тільки регіональний ринок товстолистової сталі, якому надає позитивну динаміку бурхливий розвиток суднобудування. Корейська компанія Dongkuk Steel Mill у другій половині жовтня підняла ціни на судновий лист для місцевих виробників до $664/т ex-works, японська продукція котирується на рівні $600/т FOB.

В Європі, як і на ринку довгомірного прокату, загострюються регіональні контрасти. На півночі ціни на листову сталь стабільні або навіть дещо збільшилися. Зокрема, Corus повідомила про можливе їх подорожчання з листопада на 5-7%. Вартість г/к рулонів місцевого виробництва в Німеччині, Великобританії, Скандинавії стабільно перевищує €510/т ex-works. У той же час, на півдні ціни падають, ті ж г/к рулони там котируються на рівні €460-490/т ex-works.

Фахівці вважають, що в найближчому майбутньому може подорожчати тільки оцинкована сталь, на яку впливає рекордна вартість цинку, перевищив на Лондонській біржі металів $4000/т. Постачальникам інших видів плоского прокату, ймовірно, доведеться скорочувати обсяги випуску, як це вже зробили їх американські колеги, у другій половині жовтня зменшили завантаження виробничих потужностей до найнижчого рівня за останні 14 місяців.

Спеціальні сорти сталі

Ті азіатські виробники нержавіючої сталі, хто не встиг ще оголосити нові ціни на листопад, зробили це в останній тиждень місяця. Сюрпризів не було: вартість найбільш поширеною продукції — х/к рулонів 304 2В — збільшилася в середньому на $200-250/т, досягнувши $4150-4300/т C&F. В Європі аналогічна продукція буде коштувати дорожче €3000/т.

Незважаючи на більш ніж 50%-ный зростання цін за останні півроку більшість учасників ринку не прогнозую ослаблення цін у найближчі місяці, вказуючи на існуючий досі підвищений попит. Наприклад, обсяг замовлень на продукцію з нержавіючої сталі в Німеччині склав у січні-серпні поточного року 1,33 млн. т, що на 58,9% перевищило показник аналогічного періоду річної давності. Обсяг виробництва у той же час зріс менш ніж на 18%. Очевидно для покриття дефіциту знадобиться ще кілька місяців.

Металобрухт

Після завершення Рамадану на ринок повернулися турецькі компанії, давши постачальникам можливість підняти ціни. Європейські трейдери, що пропонують суміш HMS №1&2, котирують свою продукцію на рівні $276-278/т C&F, російський і український матеріал 3А пропонується за $275/т C&F або навіть трохи дорожче. Поки що турецькі металурги, вказуючи на ослаблення ринку довгомірного прокату в Південній Європі і на Близькому Сході, не погоджуються на такі умови, відмовляючись платити дорожче $270-273/т C&F, але, судячи з усього, їм таки доведеться відступити.

У Східній Азії ціни відносно стабільні. Збільшення попиту на металобрухт в Японії компенсується спадом в Кореї та на Тайвані, де місцеві меткомпанії, створивши запас сировини, зменшили закупівельні ціни. Вартість американського брухту HMS №1 з поставкою в грудні вказується на рівні близько $275/т C&F. Тим не менш, трейдери прогнозують подорожчання, так як взимку підвищуються витрати на доставку.

Ст. Тарнавський, «Метал бюлетень. Україна», UGMK.INFO

Короткий опис статті: скільки коштує металобрухт Ціни на світовому ринку металобрухту

Джерело: Ціни на ринку металобрухту, ціна брухту

Також ви можете прочитати