Без рубрики, Різне

У Білорусі в першому кварталі здача населенням металобрухту збільшився в

03.04.2017

В Білорусі в першому кварталі здача населенням металобрухту збільшився в 2,4 рази

Металобрухт в Білорусі — стратегічний товар, адже саме він є вихідною сировиною для Білоруського металургійного заводу. І постачає його туди Білоруське державне об’єднання по заготівлі, переробки і поставки брухту та відходів чорних і кольорових металів «Белвтормет». Щорічно в республіці заготовлюється близько 2 млн. т брухту чорних і кольорових металів. Про те, як діє в Білорусі система заготівлі, переробки і поставки брухту та відходів чорних і кольорових металів, яку роль відіграє «Белвтормет» в економічній безпеці країни, про процеси здачі брухту юридичними і фізичними особами розповів кореспонденту БЕЛТА генеральний директор ГО «Белвтормет» — генеральний директор ВАТ «Белвторчермет» Олексій Аношко.

«Ми прагнемо максимально використовувати вторинну сировину, наявне в Білорусі, для виплавки сталей і чавунів на державних підприємствах Білорусі. Таким чином, вирішуються дві стратегічні задачі: зменшуються валютні витрати на закупівлю дорогого сировини за кордоном і знижується собівартість виплавленого металу. Бо резерви, які залучаються у виробництво Білорусі, значно дешевше, ніж ті, які купуються за кордоном. Над виконанням цих завдань ми зараз і працюємо», — зазначив Олексій Аношко.

З середини 90-х років, коли було створено державне об’єднання «Белвтормет», діє система держзамовлення на металобрухт. За перший квартал поточного року держзамовлення виконано на 107%. За словами Олексія Аношко, на кожному підприємстві відстежується, скільки брухту там утворюється, які інвестиційні програми реалізуються, в результаті яких буде виводитися, списуватися старе обладнання, скільки відходів утворюється в процесі виробництва, господарської діяльності.

останнім часом намітилася цікава тенденція: зростає кількість бажаючих здавати металобрухт серед населення. Люди розуміють, що цей процес в загальному-то є для них дуже прибутковою справою. У 2011 році питома вага зданого ними металобрухту в загальному обсязі заготівель перевищив 30%. За перший квартал 2012 року населення здало брухту, за попередніми даними, приблизно в 2,4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Для фізичних осіб державою встановлені закупівельні ціни, які вище, ніж для юридичних осіб. І це стало дуже гарним стимулом для людей непогано заробити на відходах. На сьогоднішній день ціна сталевого брухту за 1 т для населення становить Br1 млн. 730 тис. на чавун — ще вище.

Здача металобрухту перетворюється для деяких у свого роду бізнес. Працюють навіть так звані санітари: вони готові приїхати до будь-якого, хто сам не хоче їхати, наприклад, у пункт приймання брухту в Гатово Мінського району, та за півціни забрати лом. Щоб такий своєрідний бізнес був легальним і люди не шукали лом там, де він погано лежить, «Белвтормет» приймає сировину від здавальників тільки при наданні документів. «Ми не перевіряємо, де взято лом, інакше забюрократизируем процес прийому, але від громадян беремо тільки побутовий брухт, — сказав гендиректор. — Якщо чоловік привіз на своєму автомобілі, причепі брухт, якого у нього в принципі бути не може, — це будівельні конструкції, або полстанка, або шматок рейки, то з такими ми розрахунки не ведемо. При цьому ми попросимо у кожного здавальника документи на автомобіль або довідку про зняття авто з обліку, якщо машина здається в металобрухт». Таким чином, кожен ломосдатчик реєструється, незалежно від того, чи привіз він стару каструлю або щось більш велике. Для реєстрації встановлена електронна база, куди заносяться паспортні дані фізичної особи, номер автомобіля, на якому він приїхав. І правоохоронні органи, у разі необхідності, можуть знайти будь-здавальника.

До приймальним пунктам «Белвтормета» вже прокладена «народна стежка», адже тут і ваги точні, і склад брухту визначають фахівці, і розрахунок проводиться на місці. Тому люди буквально ломляться здавати лом. Наприклад, тільки по одній Мінської області щодня за зданий брухт «Белвтормет» видає громадянам готівкою до Br1 млрд.

Олексій Аношко підкреслив, що прийом металобрухту від населення не є основним напрямком роботи «Белвтормета», головне завдання — переробка і відвантаження лому його споживачам. Щоб зробити цю роботу більш якісної та ефективної, «Белвтормет» працює за програмою технічного переозброєння підприємств до 2015 року. У тих районах республіки, де утворюється достатня кількість металобрухту, встановлюється високотехнологічне брухтопереробне обладнання. Наприклад, в Гатово на основному заводі з переробки металобрухту встановлений шредерный комплекс. З його допомогою можна, наприклад, розірвати старий автомобіль на дрібні шматочки, автоматично сортувати відходи. До кінця року в Гатово буде поставлений разрыватель для шредерного комплексу, який збільшить продуктивність праці і техніку безпеки при переробці побутового брухту, а також потужні прес-ножиці. На закупівлю цього обладнання укладені договори з німецькими банками на загальну суму понад 3 млн. євро.

Ще один такий комплекс планується придбати в наступному році на підприємство в Гомельській області. Цей регіон — другий в республіці за обсягом промислового виробництва, тому тут утворюється велика кількість брухту. Також йде і будівництво нових майданчиків для прийому металобрухту. У минулому році введені нові майданчики в Кобрині, в Столбцовском районі. Облаштовуються майданчики в Орші, Глибокому Вітебської області.

За рік «Белвтормет» планує інвестувати в технічне переозброєння приблизно Br186 млрд. власних коштів. Крім того, за січень-березень об’єднання привернуло Br53 млрд. інвестицій при плані на квартал Br31 млрд. Також за підсумками першого кварталу 2012 року ГО «Белвтормет» збільшило обсяги виробництва на 16% у порівнянних цінах за порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому продуктивність праці склала 119%, рентабельність продажів — 12,3%. Середня зарплата у працівників — Br4,7 млн. її зростання не перевищує зростання продуктивності праці. Кожен день «Белвтормет» відвантажує в середньому по 80 вагонів металобрухту, забезпечуючи стабільні поставки сировини на такі стратегічно важливі підприємства, як БМЗ, МТЗ, МАЗ та інші.

Короткий опис статті: здача металобрухту київ

Джерело: В Білорусі в першому кварталі здача населенням металобрухту збільшився в 2,4 рази — Пресмет — Обладнання для переробки металобрухту

Також ви можете прочитати