Український металобрухт подорожчав, металобрухт, український ринок, ціни, ВКурсе.

12.09.2015

Український металобрухт подорожчав

Український металобрухт подорожчав

У липні ціни на металобрухт на українському ринку виросли на 10%. Основна причина подорожчання — збільшення попиту з боку металургів

У липні, за даними Держзовнішекспертізи, ціни на український металобрухт на внутрішньому ринку виросли на 10% в порівнянні з червнем. Експерти відзначають, що піднімати ціни торговцям металобрухтом дозволив зрослий попит на їхню продукцію з боку вітчизняних металургів. У свою чергу, як зазначає аналітик інвестиційної компанії «Драгон Капітал» Сергій Гайда, металурги можуть собі дозволити піти на це підвищення завдяки подорожчання їх продукції на світових ринках.

Металурги пожвавилися Зростання попиту на металобрухт підтверджують і самі металурги. Так, за даними прес-секретаря ММК ім. Ілліча Сергія Магери, в кінці червня — початку липня підприємства збільшили закупівлі металобрухту на 20-25% порівняно з квітнем-травнем.

Як повідомив «ДЕЛУ» глава наглядової ради Української асоціації вторинних металів Валентин Макаренко, завдяки пожвавленню світового ринку у металургів нарешті з’явилася можливість встановити виробничі програми по завантаженню виробничих потужностей на найближчі два місяці. Як аналітики, так і учасники ринку стверджують, що останнім часом закупівлі металобрухту збільшили практично всі вітчизняні метпред-ємства: «Арселорміттал Кривий Ріг», ММК ім. Ілліча, підприємства «Метінвесту» і корпорації «ІСД».

Експорт невигідний Експерти «Укрвтормета» зазначають, що активізація попиту на внутрішньому ринку України дуже важлива для вітчизняних брухтовиків, які зараз залежать саме від динаміки споживання на внутрішньому ринку. Справа в тому, що в Україні з 1 січня 2009 року діє мито на експорт металобрухту в розмірі 18 євро за тонну продукції. Це, разом з високими цінами на фрахт та проблемами своєчасного повернення ПДВ, робить експорт брухту менш вигідним, ніж постачання вітчизняним споживачам. Так, за даними Держзовнішекспертізи, якщо на внутрішньому ринку ціна брухту сьогодні становить $134-146 за тонну, то продавати металобрухт на експорт невигідно, якщо він буде коштувати менше $235-340 за тонну.

Розвиток ситуації на ринку металобрухту найближчим часом, на думку експертів, буде залежати від ситуації на ринку металу. Експерт «Драгон Капітал» вважає, що в III кварталі 2009 року споживання металобрухту як мінімум буде стабільним. «Але якими будуть показники IV кварталу, передбачити складно. Восени традиційно падає попит на металопродукцію на пріоритетних для наших металургів ринках Близького Сходу та Північної Африки. Це відбувається, оскільки в країнах цих регіонів проходить святкування священного для мусульман місяця Рамадан, під час якого завмирає ділова активність», — вважає Експерт.

Короткий опис статті: металобрухт ціна В липні ціни на металобрухт на українському ринку виросли на 10%. Основна причина подорожчання — збільшення попиту з боку металургів У липні, за даними Держзовнішекспертізи, ціни на українському ринку, металобрухту, внутрішньому, металургів, експорт, металобрухт, даними, металурги, тонну, час, ціни, попиту, ілліча, ммк, ринках, сергій, гайда, завдяки, продукції, закупівлі, ситуації, сторони, року, липні, місяця, капітал, ринку, брухту

Джерело: Український металобрухт подорожчав, металобрухт, український ринок, ціни ВКурсе.ua останні новини

Також ви можете прочитати