Як утилізувати старий автомобіль? . Металургія. Виробництво і постачання чорних кольорових металів, металопрокат.

16.09.2015

Як утилізувати старий автомобіль?

Утилізації в нашій країні підлягають десятки тисяч неексплуатованих транспортних засобів. Але їх власники не поспішають здавати свої авто на металобрухт, тому залізні коні в основному стоять у дворах, займаючи місце і створюючи незручності для водіїв інших авто. Але незабаром ситуація зміниться: з 1 січня 2012 року набуде чинності Указ президента Республіки Білорусь від 9.08.2011 р. № 348 «Про заходи щодо організації збору, зберігання неексплуатованих транспортних засобів та їх подальшою утилізацією».

У ньому прописані норми, що забороняють розміщення неексплуатованих транспортних засобів поза охоронюваних місць для зберігання, за винятком дворів і прибудинкових територій одноквартирних і блокованих житлових будинків.

Що зміниться з 1 січня?

Якщо у дворі виявлять безхазяйне авто, ДАІ встановить його власника, після чого місцеві органи направлять власнику повідомлення про те, що протягом найближчих 30 днів потрібно перемістити транспортний засіб на стоянку, привести його в належний стан або утилізувати.

— Власника також попередять про примусове переміщення авто на стоянку і визнання його безхазяйним з подальшою передачею у власність відповідної адміністративно-територіальної одиниці та утилізацією у разі невиконання пред’явлених вимог. Повідомлення направлять рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про його вручення, — розповідаєстарший інспектор з особливих доручень УДАІ МВС Білорусі Ганна Банадык.

протягом трьох місяців з дня поміщення транспортного засобу на стоянку його власник має право подати у місцевий виконавчий і розпорядчий орган письмову вимогу про повернення авто. На підставі цього транспортний засіб повертається. Але його власник зобов’язаний відшкодувати витрати, пов’язані з примусовим переміщенням і зберіганням своєї машини. Якщо він відмовиться платити добровільно — гроші стягнуть через суд.

Якщо протягом трьох місяців заяви про повернення автомобіля від його власника не надійшло, це вважається відмовою від права власності на автомобіль. Але відшкодувати витрати, пов’язані з примусовим переміщенням і зберіганням автомобіля, все одно доведеться — добровільно або через суд.

— Безумовно, багатьох власників цікавить, в яку суму обійдеться послуга з транспортування та зберігання кинутого залізного коня. Виклик евакуатора для навантаження авто — від 180 до 350 тисяч рублів, одні добу стоянки — 50 тисяч, — повідомляє Анна Банадык. — Як бачимо, в новому році власнику доведеться розщедритися на кругленьку суму за утилізацію свого автомобіля, тому краще вирішити проблему вчасно, вже зараз.

Як утилізувати транспортний засіб?

Якщо у власника транспортного засобу не виходить відремонтувати його, то вже зараз, не чекаючи 1 січня, можна утилізувати автомобіль.

— Спочатку власникові потрібно прийти в ДАІ за місцем реєстрації автомобіля та написати заяву на зняття його з обліку у зв’язку з вибракуванням, — нагадує Ганна Банадык. — Потрібно обов’язково надати реєстраційні знаки, свідоцтво про реєстрацію автомобіля та свій паспорт. У разі необхідності вам видадуть відповідну довідку, яка є підставою для реалізації номерних агрегатів (кузова, двигуна).

Далі можна самому здати машину на металобрухт (машину потрібно доставити без коліс, скла і обшивки). Мінчанам для цього доведеться відвезти авто на підприємство «Вторчермет» в селище Гатово. Також можна звернутися за допомогою в ЖЕС. Правда, в цьому випадку господар не отримає гроші за металобрухт, а зараз за одну тонну можна виручити близько 1 мільйона 900 тисяч рублів («голий» кузов «жигулів» важить близько 300 кг).

Фахівці запевняють, що вмовляти комунальників зайнятися евакуацією вашого автомотлоху з двору не доведеться. Районним організаціям ЖКГ давно зобов’язали відстежувати покинуті машини і розчищати від них підвідомчу територію. Плата з мешканців за таку послугу не береться, але охочих скористатися нею все одно мало. По всій країні ситуація однакова: за власною ініціативою в ЖЭСы, щоб відправити на спокій» непотрібний автомобіль, звертаються одиниці. Частіше комунальники самі стають ініціаторами розчищення дворових територій від іржавих кузовів.

— Щоб працівники ЖКГ вивезли іржавий кузов на смітник, досить звернутися в житлово-експлуатаційну організацію за місцем знаходження автомобіля, — пояснили фахівці Мінського міського житлового господарства. — Йти туди із заявою та копією документа про право власності на машину слід після того, як машину зняли з обліку в ДАІ. Вивезення та утилізація будуть проведені безкоштовно.

До утилізації непридатні автомобілі зберігаються на спеціальних накопичувальних майданчиках. Туди звозять і безгосподарні автомобілі, про утилізацію яких потурбувалися сусіди.

Будь в курсі!

Який автомобіль вважається неэксплуатируемым?

Під неэксплуатируемым транспортним засобом розуміється транспортний засіб, на якому відсутні елементи, передбачені його конструкцією (скла салону, колеса, елементи кузова), є їх деформація або зовнішні видимі пошкодження, за наявності яких забороняється участь у дорожньому русі та (або) виключається можливість експлуатації транспортного засобу. Також до цієї категорії віднесені транспортні засоби, які не використовуються більше півроку з дня закінчення терміну техогляду і не підтримуються в належному стані, допускає можливість їх участі у дорожньому русі та (або) експлуатації.

Ірина ПРИМАК, Наталія ЛАПІНА, «Народна газета».

Короткий опис статті: здати машину на металобрухт

Джерело: Як утилізувати старий автомобіль? | Металургія. Виробництво і постачання чорних кольорових металів, металопрокат.

Також ви можете прочитати