Ціна на металобрухт

Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%. Новини Житомира.

12.09.2015

Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%


Ситуація на українському внутрішньому ринку сталевого брухту ускладнюється. Скорочення заготівлі сировини, з урахуванням активної фази накопичення металургами брухту, традиційно призводить до зростання цін на цей матеріал, наголошується в прес-релізі ДП «Держзовнішінформ» (ДЗІ), передає Справу.

«Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12% і становлять в середньому 2500 грн/тонна (близько 313 $/тонна за курсом НБУ — Ред.)», — наводяться в повідомленні слова начальника відділу аналізу ринку чорної металургії ДЗІ Олександра Шейко.

У релізі зазначається, що характерною тенденцією останніх місяців для українського ринку металобрухту є суттєве зростання імпорту. Так, у минулому році обсяги імпорту брухту склали близько 20 тис. тонн щомісяця, що приблизно на 20% вище аналогічних показників минулого року. У грудні обсяги імпорту були на рівні 30 тис. тонн брухту чорних металів.

«Що стосується експорту, то відвантажень металобрухту [на зовнішні ринки] фактично не було. Тільки починаючи з липня 2013 українські підприємці почали експортувати металобрухт. Пік поставок припав на жовтень, коли на експорт було відправлено близько 62 тис. тонн. У листопаді обсяги експорту склали 55 тис. тонн, а в грудні не перевищили 50 тис. тонн. В цілому було експортовано 185 тис. тонн брухту, що вдвічі менше показника за 2012 рік. Середня експортна ціна становить 345-350 $/тонна, FOB», — каже Олександр Шейко.

В повідомленні «Держзовнішінформу» також підкреслюється, що для тих хто бажає купити лом. нинішня ситуація на українському ринку металобрухту свідчить про можливих структурних і організаційних змін у галузі в 2014 році.

Раніше в ДП «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ) прогнозували, що дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку в поточному році складе близько 350 тис. тонн. За оцінками начальника відділу маркетингу УПЕ Юрія Добровольського, така нестача буде заповнена за рахунок імпорту 250 тис. тонн власне брухту і до 100 тис. тонн горячебрікетірованного заліза (ГБЖ, технологічна альтернатива лому чорних металів).

За прогнозом Юрія Добровольського, світові ціни на брухт чорних металів знизяться на 2% (до 372 $/тонна на умовах поставки CIF Туреччина) внаслідок здешевлення собівартості виплавки чавуну, дозволяючи останнім частково замінювати металобрухт в шихті сталеплавильних агрегатів. «В той же час в Україні очікується збільшення середньорічних цін на 2% — до 300 $/тонна EXW — на тлі введення в експлуатацію електропечі на «Донецьксталі» і продовження виснаження легкодоступних джерел брухту», — вказували в УПЕ.

За даними об’єднання «Металургпром», постачання сталевого брухту на українські метпідприємства знизилася порівняно з аналогічним періодом 2012-го на 13%, або на 606 тис. тонн, склавши 3,951 млн тонн.

Короткий опис статті: ціна на металобрухт Журнал Житомир інфо — житомирський онлайн сайт міста. Ми публікуємо новини Житомира, новини, Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12% — 16 Червня 2014, огляди міські події, події і ДТП в Житомирі. Журналістські розслідування та коментарі експертів з питань політики, суспільного життя, економіки, фінансів, нерухомості, спорту та культури Журнал, Житомир, інфо, zhzh, сьогодні, Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12% — 16 Червня 2014, місто, новини, новини, Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%, Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%, Zhitomir, погода, карта, м житомир, онлайн, сайт, Готелі, бронювання, готелі, довідник, телефони, Оголошення, фірми, підприємства, web камера, робота, знайомства, авто, нерухомість

Джерело: Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12% / Новости Житомира / Україна і Світ

Також ви можете прочитати